detector.media
10.12.2014 19:26
Міністерство інформполітики матиме до 30 працівників, трьох заступників міністра і 4 млн грн бюджету – Стець
Міністерство інформполітики матиме до 30 працівників, трьох заступників міністра і 4 млн грн бюджету – Стець

У Міністерстві інформаційної політики працюватиме від 20 до 30 осіб, а його бюджет становитиме до 4 млн гривень. Про це 10 грудня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики повідомив міністр Юрій Стець.

 

«У міністерстві працюватиме від 20 до 30 людей. Штатний розпис я подав на розгляд міністерств юстиції, фінансів, економіки. Бюджет цього міністерства буде не більше 4 млн грн - у середньому це в 100 разів менше, ніж бюджет будь-якого іншого міністерства», - сказав він.

 

Юрій Стець нагадав, що за час роботи управління інформаційної безпеки Національної гвардії, яким він опікувався, «жодної копійки з держбюджету не було використано - вся діяльність відбувалася за рахунок меценатів, у тому числі структур братніх нам народів Європи, які нам допомагали, і моїх власних коштів». 4 млн грн - це обов'язкові передбачені законодавством витрати на міністерство, запевнив він - наприклад, на зарплату апарату.

 

За його словами, в міністра буде три заступники: «Буде міністр, перший заступник - керівник апарату і заступник, який опікуватиметься інформаційною війною та геополітичними інформаційними загрозами. Виходячи з того, що є постанова Кабінету Міністрів про те, що в кожному міністерстві має бути ще заступник з євроінтеграції, очевидно, що це так само буде внесено в штатний розклад».

 

Він також нагадав, що в міністерстві буде три департаменти. Перший займатиметься розробкою стратегії інформаційної політики держави та її впровадженням у життя, а також концепцією інформаційної безпеки. Другий - виключно інформаційними загрозами, які пов'язані з військовими діями на сході та подіями в Криму. Третій - налагодженням внутрішньої комунікації між усіма органами виконавчої влади та формуванням єдиних меседжів.

 

Юрій Стець пообіцяв усі нормативно-правові документи, пов'язані зі створенням міністерства (витрати, штатний розпис тощо) оприлюднювати або в ЗМІ, або на спеціальному брифінгу. Виняток становитимуть документи, що містять державну таємницю - їх він має намір доводити до відома народних депутатів на закритих засіданнях парламентських комітетів з питань свободи слова та з питань національної безпеки.

 

Майбутніх працівників міністерства він називає «головастиками». «У функціоналі міністерства будуть 20 головастиків, які мають виробляти меседжі та концепцію інформаційної політики держави. Загалом наше завдання - привести в Україну кошти, які будуть тендерним способом розподілятися між продакшнами, які готові виробляти соціальну рекламу, продукт, який нам буде давати порядок денний (наприклад, єдине трактування історії). Моє завдання - зібрати головастиків», - заявив міністр.

 

Як відомо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).

 

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакцію журналістів.

 

3 грудня новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, що спричинило ще більшу дискусію щодо доцільності створення відомства та його ймовірних повноважень.

 

Своє занепокоєння створенням в Україні державного органу з контролю інформації висловили представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Комітет захисту журналістів, «Репортери без кордонів».

 

В Україні протии створення так званого «міністерства правди» виступили рух «Стоп цензурі!», Незалежнамедіапрофспілка України, журналісти та експерти-міжнародники.

 

Про свій протест проти створення Міністерства інформполітики заявили українські журналісти в регіонах - у Чернівцях, Кіровограді, Запоріжжі, Миколаєві, Сумах, Харкові.

 

10 грудня міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що його міністерство буде створене тільки після того, як принципи його роботи будуть опрацьовані зі всіма зацікавленими громадськими організаціями, юристами, суспільством, європейськими партнерами і Кабінетом Міністрів України. Пан Стець також повідомив, що його кабінет буде розташований у Слов'янську (Донецька область).

 

10 грудня генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook виклав новий проект положення про Міністерство інформаційної політики України. Цей же документ цього дня в Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації презентував Юрій Стець.

 

Виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що в новому проекті положення про Міністерство інформаційної політики міститься перевищення повноважень цього органу. На її думку, в проекті немає прямих вказівок на те, що це відомство є тимчасовим, оскільки проект не містить умов ліквідації після завершення воєнних дій.

 

Юрій Стець повідомив, що має намір внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект положення про своє міністерство цього тижня, тому до п'ятниці, 12 грудня, він приймає пропозиції та поправки громадськості й народних депутатів.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY