ПРОЕКТИ
13:44
П'ятниця, 29 Квітня 2016

Нацрада затвердила зміну власників каналу Tonis і продовжила йому ефірну ліцензію на Київ і Миколаїв

Хоча раніше Нацрада мала сумніви в прозорості власності каналу
Нацрада затвердила зміну власників каналу Tonis і продовжила йому ефірну ліцензію на Київ і Миколаїв
Нацрада затвердила зміну власників каналу Tonis і продовжила йому ефірну ліцензію на Київ і Миколаїв

28 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила сім ліцензій телеканалу Tonis (ТОВ «Телеканал “Тоніс”») у зв'язку зі зміною власників та продовжила каналу строк дії ліцензії на ефірне аналогове мовлення в Києві та Миколаєві.

Нацрада затвердила такі зміни власників каналу:

Було

стало

ТОВ «Сучасне стратегічне управління», м. Київ (частка статутного капіталу – 23,61%)

ТОВ «Імперіал-Сі», м. Київ (частка статутного капіталу – 4,91%)

ТОВ «Інвестиційні перспективи», м. Київ (частка статутного капіталу – 22,91%)

ТОВ «РБ інвест», м. Київ (частка статутного капіталу – 24,36%)

ТОВ «Центр «Фінансовий радник», м. Київ (частка статутного капіталу – 24,21%)

ТОВ «Телеканал «Тоніс», м. Київ (частка статутного капіталу – 80%)

Бутко Олександр Васильович, громадянин України (частка статутного капіталу – 10%)

Жилін Артем Олександрович, громадянин України (частка статутного капіталу – 2%)

Дяченко Микола Семенович, громадянин України (частка статутного капіталу – 2%)

Васьківська Оксана Вікторівна, громадянка України (частка статутного капіталу – 2%)

Бирзул Василь Іванович, громадянин України (частка статутного капіталу – 2%)

Савчук Артем Анатолійович, громадянин України (частка статутного капіталу – 2%)

Нагадаємо, 10 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила відкласти розгляд питання про продовження ліцензії телеканалу Tonis на ефірне аналогове мовлення в Києві (25 ТВК) та Миколаєві (29 ТВК) на підставі вимог законодавства про прозорість медіавласності. Нацрада зобов’язала мовника впродовж місяця надати їй інформацію про учасників, що володіють істотною участю, та кінцевого бенефіціара, а також інформацію про їхні доходи й витрати й інші документи, необхідні для прозорості медіавласності.

За цей час ТОВ «Телеканал “Тоніс”» викупив у своїх власників 80% своєї власності. При цьому кінцевим бенефіціарним власником у державному реєстрі вказаний генеральний директор каналу Олександр Бутко. Раніше кінцевим бенефіціарним власником каналу Tonis за документами був громадянин Чехії Петр Зіка. Олександр Бутко повідомив 28 квітня членам Нацради, що канал був викуплений саме в нього.

Розмір статутного фонду ТОВ «Телеканал “Тоніс”» становить 16 млн 731 тис. 250 гривень. Сам ТОВ «Телеканал “Тоніс”» володіє 80% свого ж статутного фонду (13 млн 385 тис. грн.). 10% статутного фонду (1 млн 673 тис. 125 грн) володіє генеральний директор каналу Олександр Бутко, по 2% статутного фонду (334 тис. 625 грн) володіють перший заступник гендиректора Василь Бирзул, а також такі фізичні особи: Оксана Васьківська, Микола Дяченко, Артем Жилін, Артем Савчук.

Як пояснювала заступниця голови Нацради Уляна Фещук, у підприємства є можливість викупити себе у своїх власників. «Протягом року ця частка повинна бути реалізована. Тобто підприємство повинне знайти власника цієї частки, і воно може продати її будь-кому. Якщо протягом року воно не знайде покупця, то повинне зменшити статутний капітал», - пояснила вона.

Нагадаємо, в лютому 2015 року голова Нацради Юрій Артеменко заявив: Генеральна прокуратура України встановила, що син колишнього Президента України Олександр Янукович опосередковано володіє телеканалами Tonis (ТОВ «Телеканал "Тоніс"»), Business (ТОВ «ТРК "Погода ТБ"») і Dobro (ТОВ «ТРК "Нові комунікації"»). Прес-секретар Олександра Януковича Юрій Кірасир цю інформацію заперечив.

Колишній власник каналу Tonis Володимир Костерін влітку 2014 року в інтерв’ю Hubs розповів, що був змушений віддати канал представникам минулої влади. «Був дуже сильний тиск на моїх партнерів по іншим бізнесам, на колег і менеджерів. Відкривалися кримінальні справи, людей допитували в прокуратурі. Я змушений був віддати Tonis представникам минулої влади, щоб зняти цей тиск… Я дав команду переписати акції (каналу) на компанії, список яких мені надали», - повідомив пан Костерін і додав, що «покупець» заплатив у десять разів менше ринкової ціни каналу, але не йому особисто, а менеджменту й низці посередників, як відступні.

Ще у 2011 році журналістське розслідування «Наших грошей» виявило, що кінцевими власниками телеканалу Tonis можуть бути Олександр Янукович і Сергій Арбузов.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1204
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop