Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат

Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат

9 Вересня 2015
2630

Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат

2630
Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат
Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат

Сьогодні, 9 вересня, у Міщанському райсуді Москви не відбувся запланований розгляд позову українського режисера Олега Сенцова «Про захист честі, гідності, ділової репутації» до ФСБ і ЗМІ РФ. Адвокат режисера Ольга Чавдар вважає, що суд і відповідачі затягують час, чекаючи на затвердження вироку Олегу Сенцову Верховним судом РФ, повідомляє «Укрінформ».

 

«Нашу справу віддали судді Дячковій. Але вона зараз у відпустці, тому справу перенаправили судді Афанасьєвій. А в тієї свій список справ, і справу судді, яка перебуває у відпустці, що відійшла до неї, вона може відкладати довго. Тому нам нічого не залишалося, як написати клопотання про відкладення розгляду до виходу з відпустки судді Дячкової», - пояснила Ольга Чавдар.

 

Нагадаємо, 9 вересня один з районних судів Москви розгляне скаргу про захист честі і гідності українського кінорежисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років. Адвокат режисера Дмитро Дінзе повідомив, що у позові йдеться про те, що коли затримали Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка, ЗМІ поширювали прес-реліз ФСБ Росії про те, що була затримана група осіб, яка здійснювала терористичні акти.

 

Серед відповідачів згідно з поданим позовом окрім ФСБ - низка російських ЗМІ: ВАТ «Ньюс медиа» (власники телеканалу LifeNews, газет «Известия», «Твой день», «Жизнь»), ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ», ВАТ «ТРК ВС "Звезда"», ТОВ «БФМ.ру» (діловий портал BFM.ru разом з радіостанцією Business FM належить групі компаній «Румедиа»), ФДУП «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания».

 

На думку Ольги Чавдар, суд і відповідачі навмисно затягуватимуть справу, чекаючи на затвердження вироку Олегу Сенцову Верховним судом РФ, що, ймовірно, відбудеться в жовтні. Наприклад, відповідачі і сьогодні не з'явилися до суду. Також вони можуть не з'являтися і після 21 вересня, коли вийде з відпустки суддя Вікторія Дячкова. Після відхилення апеляції адвокатів Олега Сенцова, затвердження вироку Верховним судом Росії і набрання вироком чинності відпадуть підстави для позову режисера, який вимагає, щоб ФСБ і ЗМІ Росії спростували недостовірні дані, що він нібито керував терористською групою, яка вчиняла терористичні акти.

 

Наразі Олег Сенцов, як і раніше, знаходиться в СІЗО №4 в Ростові-на-Дону (Росія). За словами Ольги Чавдар, «ставляться до нього нормально, а годують погано».

 

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Донузасудив громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Захист українського режисера планує оскаржити вирок суду в повному обсязі у Верховному Суді РФ. 4 вересня адвокат Олега Сенцова оскаржив обвинувальний вирок режисерові.

 

За версією російського слідства, Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.

 

Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

Суд у справі  українських громадян - режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка  відмовився долучити до справи заяву українського режисера про катування під час затримання минулого року у Криму. Водночас засуджений у Росії до 7-річного ув'язнення свідок Геннадій Афанасьєв відмовився від попередніх свідчень. Він зізнався, що змушений був дати їх після тиску і тортур. 

 

Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Володимир Гройсман,  Прем'є-міністр України Арсеній Яценюк назвали рішення російського політично мотивованим і заявили, що будуть домагатись звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських політичних в'язнів у Росії.

 

Згодом Арсеній Яценюк повідомив, що Україна підготувала четвертий позов проти Росії у Європейський суд з прав людини за порушення права на суд українських громадян, утримуваних у РФ.

 

Більше 300 російських діячів мистецтва і журналістів просять Раду з прав людини при  президентові РФ (РПЛ) розслідувати застосування тортур до українського режисера Олега Сенцова. Звільнити пана Сенцова та інших українських політв'язнів в РФ неодноразово закликали діячі культури України та світу.

 

4 вересня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернуласьдо голови Верховного Суду Російської Федерації В'ячеслава Лебедєва стосовно фактів застосування тортур при проведенні досудового розслідування та дискримінації у справі громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2630
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду