detector.media
09.09.2015 20:38
Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат
Суд у Росії навмисне затягує розгляд позову Олега Сенцова до ФСБ і російських ЗМІ - адвокат

Сьогодні, 9 вересня, у Міщанському райсуді Москви не відбувся запланований розгляд позову українського режисера Олега Сенцова «Про захист честі, гідності, ділової репутації» до ФСБ і ЗМІ РФ. Адвокат режисера Ольга Чавдар вважає, що суд і відповідачі затягують час, чекаючи на затвердження вироку Олегу Сенцову Верховним судом РФ, повідомляє «Укрінформ».

 

«Нашу справу віддали судді Дячковій. Але вона зараз у відпустці, тому справу перенаправили судді Афанасьєвій. А в тієї свій список справ, і справу судді, яка перебуває у відпустці, що відійшла до неї, вона може відкладати довго. Тому нам нічого не залишалося, як написати клопотання про відкладення розгляду до виходу з відпустки судді Дячкової», - пояснила Ольга Чавдар.

 

Нагадаємо, 9 вересня один з районних судів Москви розгляне скаргу про захист честі і гідності українського кінорежисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років. Адвокат режисера Дмитро Дінзе повідомив, що у позові йдеться про те, що коли затримали Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка, ЗМІ поширювали прес-реліз ФСБ Росії про те, що була затримана група осіб, яка здійснювала терористичні акти.

 

Серед відповідачів згідно з поданим позовом окрім ФСБ - низка російських ЗМІ: ВАТ «Ньюс медиа» (власники телеканалу LifeNews, газет «Известия», «Твой день», «Жизнь»), ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ», ВАТ «ТРК ВС "Звезда"», ТОВ «БФМ.ру» (діловий портал BFM.ru разом з радіостанцією Business FM належить групі компаній «Румедиа»), ФДУП «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания».

 

На думку Ольги Чавдар, суд і відповідачі навмисно затягуватимуть справу, чекаючи на затвердження вироку Олегу Сенцову Верховним судом РФ, що, ймовірно, відбудеться в жовтні. Наприклад, відповідачі і сьогодні не з'явилися до суду. Також вони можуть не з'являтися і після 21 вересня, коли вийде з відпустки суддя Вікторія Дячкова. Після відхилення апеляції адвокатів Олега Сенцова, затвердження вироку Верховним судом Росії і набрання вироком чинності відпадуть підстави для позову режисера, який вимагає, щоб ФСБ і ЗМІ Росії спростували недостовірні дані, що він нібито керував терористською групою, яка вчиняла терористичні акти.

 

Наразі Олег Сенцов, як і раніше, знаходиться в СІЗО №4 в Ростові-на-Дону (Росія). За словами Ольги Чавдар, «ставляться до нього нормально, а годують погано».

 

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Донузасудив громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Захист українського режисера планує оскаржити вирок суду в повному обсязі у Верховному Суді РФ. 4 вересня адвокат Олега Сенцова оскаржив обвинувальний вирок режисерові.

 

За версією російського слідства, Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.

 

Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

Суд у справі  українських громадян - режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка  відмовився долучити до справи заяву українського режисера про катування під час затримання минулого року у Криму. Водночас засуджений у Росії до 7-річного ув'язнення свідок Геннадій Афанасьєв відмовився від попередніх свідчень. Він зізнався, що змушений був дати їх після тиску і тортур. 

 

Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Володимир Гройсман,  Прем'є-міністр України Арсеній Яценюк назвали рішення російського політично мотивованим і заявили, що будуть домагатись звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських політичних в'язнів у Росії.

 

Згодом Арсеній Яценюк повідомив, що Україна підготувала четвертий позов проти Росії у Європейський суд з прав людини за порушення права на суд українських громадян, утримуваних у РФ.

 

Більше 300 російських діячів мистецтва і журналістів просять Раду з прав людини при  президентові РФ (РПЛ) розслідувати застосування тортур до українського режисера Олега Сенцова. Звільнити пана Сенцова та інших українських політв'язнів в РФ неодноразово закликали діячі культури України та світу.

 

4 вересня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернуласьдо голови Верховного Суду Російської Федерації В'ячеслава Лебедєва стосовно фактів застосування тортур при проведенні досудового розслідування та дискримінації у справі громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY