ПРОЕКТИ
12:56
Неділя, 1 Жовтня 2017

На акції в Москві росіяни підтримали Семену, Чийгоза й Умерова

Понад десять учасників російської ініціативи «Стратегія-30» провели 30 вересня в Москві традиційну щомісячну акцію «День політзека». На центральній вулиці російської столиці – Тверській – активісти закликали до звільнення російських і кримських політв'язнів та скасування репресивних статей кримінального кодексу Росії.
На акції в Москві росіяни підтримали Семену, Чийгоза й Умерова
На акції в Москві росіяни підтримали Семену, Чийгоза й Умерова

Про це повідомляє «Крим.Реалії» з посиланням на одну з організаторів акції Віру Лаврешину.

Активісти тримали плакати на підтримку переслідуваних російською владою з політичних мотивів людей, зокрема – фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір», російського публіциста Бориса Стомахіна, засуджених у Криму лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза й Ільмі Умерова, кримського журналіста Миколи Семени.

«Цього місяця – у вересні – винесли вирок свободі слова. Засудили журналіста (Миколу Семену – Ред.) за його професійну діяльність, що формулювалося як заклики до сепаратизму. Окупанти засудили за те, що він був не згоден з окупацією Криму... Зрозуміло, що це остаточний вирок журналістиці в Російській Федерації», – зазначила на акції Віра Лаврешина.

Вона також закликала до скасування «посадочних» статей кримінального кодексу Росії, за якими судять тих, хто незгодний із політикою Кремля.

«Ці статті, що застосовуються – 280 («Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності» – КР), 281 («Диверсія» – КР) та 205 («Терористичний акт» – КР) – це «посадочні» статті, за висловлення особистої думки, за позицію, яка не збігається з позицією Кремля. Скоро ми сядемо всі, якщо ці статті застосовуватимуться. Ми вимагаємо скасувати ці статті, а людей, яких переслідують за цими статтями – відпустити на свободу. Судити треба тих, хто застосовує такі драконівські заходи щодо незалежних людей», – підкреслила Віра Лаврешина.

За її словами, цього разу обійшлося без затримань активістів російськими поліцейськими.

Російські опозиційні активісти регулярно виходять на мирні пікети й акції з вимогами звільнення політв'язнів, припинення російської агресії щодо України, деокупації Криму.

Активісти Санкт-Петербурга і Москви об'єдналися в безстрокову акцію під назвою «Стратегія-18» на честь дня депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісяця 18 числа активісти виходять на вулиці міста з метою розповісти про ситуацію в анексованому Криму, інформувати російське суспільство про факти порушення прав і свобод людини.

Крім того, у рамках акції «Стратегія-30» активісти щомісяця 30 числа проводять «День політзека».

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу 27 вересня виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. Йому призначили покарання у вигляді двох років колонії-поселення. Також Ільмі Умерову заборонили два роки займатися публічною діяльністю й виступати в ЗМІ. Умерова звинувачували в публічних закликах до сепаратизму. Він називав порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Читайте також

Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.

22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
281
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.4% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.4% (49)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.7% (24)
 
Інше або коментар:
4.4% (4)
 
Загалом відповідей: 90
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop