ПРОЕКТИ
13:38
П'ятниця, 14 Липня 2017

ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

Найбільша кількість порушень зафіксована у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»
ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова
ІМІ за півроку нарахував в Україні 122 випадки порушення свободи слова

За перше півріччя 2017 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 122 випадки порушень свободи слова – порівняно до 129 випадків за аналогічний період 2016 року.

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомили в ІМІ.

Якщо враховувати окуповані території Донбасу і Криму, кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року – 154).

Найбільшу кількість порушень за шість місяців 2017 року було зафіксовано у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 42 випадки (за той же період 2016 року – 46 випадків).

На другому місці за кількістю порушень опинилася категорія «обмеження доступу до публічної інформації». Цього року експерти ІМІ відзначають негативну тенденцію у цій категорії – зокрема з початку року було зафіксовано 17 випадків порушень, пов’язаних з доступом до інформації, тоді як за той же період 2016 року було зафіксовано 9 таких випадків.

До трійки лідерів за кількістю порушень також увійшли погрози журналістам (14 випадків), проте кількість погроз суттєво зменшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).

Водночас експерти ІМІ відзначають зменшення фізичної агресії щодо журналістів – з початку року було зафіксовано 9 нападів порівняно до 23 нападів, зафіксованих протягом аналогічного періоду минулого року.

Негативною тенденцією першого півріччя 2017 є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року сталося 9 таких випадків, а в 2016 році – лише один.

Загалом у першому півріччі 2017 року свобода слова порушувалася у 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксована у Києві та області – 30 випадків, на Полтавщині (12 випадків) та у двох регіонах (Одещина та Миколаївщина), де зафіксовано по 9 випадків відповідно.

Нагадаємо, цього року Полтавщина вперше увійшла до переліку областей-антилідерів за кількістю порушень свободи слова: лише за другу половину травня там було зафіксовано шість випадків порушень прав журналістів.

Основними порушниками прав журналістів стали: приватні особи – 67 випадків, місцева влада – 18 випадків, правоохоронці з силовиками – 9 випадків, судова влада – 5 випадків.

Читайте також

Також вперше з початку року зафіксовано випадок викрадення українського блогера в окупованому бойовиками «ДНР» Донецьку – Станіслава Васіна (Асєєва).

В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 8 випадків порушень прав журналістів та 2 випадки на непідконтрольних України частинах Луганської та Донецької областей. Утискають свободу слова на півострові переважно правоохоронні органи окупаційної влади – співробітники ФСБ Росії, Центру «Е» та інші.

Нагадаємо, 27-річний Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) зник у Донецьку на початку червня.

18 червня рідні громадян України, незаконно ув’язнених у РФ, Криму та на тимчасово не контрольованій Україною території Донбасу, а також ініціатива «Євромайдан SOS» звернулися до віце-президента США Майкла Пенса з проханням порушити питання перед вищим керівництвом РФ щодо звільнення цих людей, у тому числі – Станіслава Асєєва (Васіна).

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
834
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати

Продолжение какого шоу
вы будете смотреть?

Шоу «Холостяк»
Шоу «Голос країни»
Шоу «МастерШеф»
Шоу «Зважені та щасливі»
Шоу «Супермодель по-українськи»
Шоу «Від пацанки до панянки»
Шоу «Танці з зірками»
Шоу «Битва екстрасенсів»
Шоу «Одруження наосліп»
Не интересуюсь шоу
Не смотрю ТВ
Предложить свой вариант:

Продолжение какого шоу
вы будете смотреть?

Шоу «Холостяк»
7.1% (102)
 
Шоу «Голос країни»
13.0% (186)
 
Шоу «МастерШеф»
9.6% (137)
 
Шоу «Зважені та щасливі»
5.7% (82)
 
Шоу «Супермодель по-українськи»
7.7% (110)
 
Шоу «Від пацанки до панянки»
7.9% (113)
 
Шоу «Танці з зірками»
10.3% (147)
 
Шоу «Битва екстрасенсів»
9.0% (129)
 
Шоу «Одруження наосліп»
7.3% (105)
 
Не интересуюсь шоу
11.7% (168)
 
Не смотрю ТВ
7.5% (107)
 
Предложить свой вариант:
3.1% (44)
 
Загалом відповідей: 1430
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop