ПРОЕКТИ
14:35
Вівторок, 21 Березня 2017

Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

Кримський журналіст Микола Семена розповів, що готовий до будь-якого результату в його справі, що розглядається в анексованому Криму
Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду
Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

Про це пише «Крим Реалії».

«Я готовий і до гіршого результату, що суд винесе вирок про ув'язнення мене до п'яти років. Але в той же час, я думаю, що все-таки практика російських судів якось повинна бути більш лібералізована, і вони повинні розуміти, що не потрібно вже в Росії плодити політичних в'язнів. Я думаю, що суд може врахувати це й, можливо, визначити якийсь термін, але умовний», – розповів Семена.

Також журналіст зазначив, що в нього «не було ні найменшого наміру закликати до порушення територіальної цілісності Росії», в чому його звинувачують. Він каже, що навпаки, закликав до відновлення цілісності Росії.

«Жила б вона (Росія – ред.) сама по собі й не чіпала б нас, ніхто б її не чіпав. Усе-таки це (те, в чому його звинувачують – КР) заклик не до порушення територіальної цілісності Російської Федерації, оскільки її порушила сама Рада Федерації Росії, приєднавши до себе територію Криму. А це заклик до відновлення цілісності і Російської Федерації, і України як вічно сусідніх держав», – зазначив Семена.

Зазначимо, вчора, 20 беерзня, у підконтрольному Кремлю Залізничному райсуді Сімферополя перенесли розгляд справи кримського журналіста, автора «Радiо Свобода» Миколи Семени у зв'язку з клопотанням захисту про забезпечення доступності та гласності судового процесу.

Читайте також

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвокат був заарештований на 10 діб. Згодом його відпустили. Курбедінов продовжує захищати журналіста.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
593
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop