Звільнені з полону розповіли про поганий стан журналістки Варфоломеєвої, яка перебуває у заручниках «ЛНР»

Звільнені з полону розповіли про поганий стан журналістки Варфоломеєвої, яка перебуває у заручниках «ЛНР»

26 Лютого 2016
4115

Звільнені з полону розповіли про поганий стан журналістки Варфоломеєвої, яка перебуває у заручниках «ЛНР»

4115
Сьогодні, 26 лютого, відбулось звільнення трьох українців, які перебували у заручниках бойовиків на Донбасі. Як повідомляють ЗМІ з посиланням на звільнених, з боку «ЛНР» готові передати український стороні луганську журналістку Марію Варфоломеєву, яка перебуває за гратами більше року, і стан якої характеризується як поганий.
Звільнені з полону розповіли про поганий стан журналістки Варфоломеєвої, яка перебуває у заручниках «ЛНР»
Звільнені з полону розповіли про поганий стан журналістки Варфоломеєвої, яка перебуває у заручниках «ЛНР»

Про звільнення трьох українців повідомили у Facebook Президент України Петро Порошенко і Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, представник України у гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Ірина Геращенко.

«Добра новина від голови Служби безпеки України Василя Грицака. Щойно з полону визволили ще трьох наших співвітчизників. Невдовзі вони повернуться додому. В найближчі дні чекаємо ще хороших новин», - написав глава держави.

Ірина Геращенко назвала прізвища заручників,звільнених 26 лютого. За її словами, полонених передали у сірій зоні на мосту поблизу Щастя (Луганська область).

«Леонід Мазанько і Віталій Чупринін розповідають, що були затримані бойовиками за підозрою у шпигунстві лише за свою проукраїнську позицію. Утримувалися в полоні з літа 2015 року. Ростислав був мобілізований в 2014 , розшукується з липня 2014, після полону має психологічні проблеми», - повідомила вона.

Вона додала, що найближчим часом очікується звільнення четвертого заручника. «Важливо - в найближчі дні має бути звільнено четвертого заручника, про що було домовлено під час останньої зустрічі в Мінську. Це питання тримає на особистому контролі Президент України», - написала Ірина Геращенко. 

Як повідомляє видання Іnformator.lg.ua, звільнені з полону 26 лютого цивільні особи начебто розповіли, що луганську журналістку Марію Варфоломеєву ще вчора готували передати СБУ. Цю інформацію виданню передала журналістка Ірина Коростельова.

«Напередодні полонені всі разом обідали і бачили Машу. За їхніми спостереженнями виглядає дівчина погано, важить близько 30 кг. Її тримають в окремій одиночній камері, в підвалі без світла. Чоловіки оцінили психологічний стан луганчанки як поганий. Причин того, чому Машу не привезли на обмін, не знають», - повідомляє журналістка.

«Не називають конкретних обставин і представники обмінної групи. Всі говорять про складнощі в переговорному процесі, але детальних коментарів не дають. За словами Ірини Геращенко, вони сподіваються, що буквально в найближчі дні вдасться досягти прогресу в цих переговорах, і Машу віддадуть. Про неї Геращенко говорить окремо», - повідомила Ірина Коростельова.

Як повідомляв «Детектор медіа», Ірина Геращенко повідомила 26 лютого про позитивні зрушення у перемовинах щодо першочергового звільнення з полону «ДНР»-«ЛНР» жінок і важкохворих. «Ще в січні украінська сторона запропонувала розблокувати процес звільнення заручників і звільнити в першу чергу жінок, людей з важкими діагнозами і хворобами. В тюрмах на окупованій територіі залишається 4 украінських жінок і щонайменше 20 украінців з важкими діагнозами. І ми наполягаємо на іх першочерговому звільненні. І в цьому напрямку в найближчі дні мають бути позитивні новини», - повідомила вона. 

Нагадаємо, у полоні бойовиків «ЛНР» більше року перебуває луганська журналістка Марія Варфоломєєва. У січні перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко повідомив, що за його даними, журналістку включено представниками «ЛНР» до пріоритету обміну полоненими на переговорах у Мінську (Білорусь) Тристоронньої контактної групи з врегулювання кризи на сході України. Однак звільнення Марія Варфоломеєвої і досі не відбулося.

Як відомо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали  бойовики «ЛНР» під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа» та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

Влітку 2015 року речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти вживають всіх можливих заходів для звільнення журналістки Марії Варфоломеєвої.

Волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який брав участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що «ЛНР» хоче обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Детектор медіа» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але інша сторона висуває неприйнятні умови.

У грудні 2015 року перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що Спілка не залишає спроб її звільнити і шукає офіційні та неофіційні канали для вирішення її долі.

У січні 2016 року Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт закликав «ЛНР» звільнити з полону захоплену рік тому громадську активістку і луганську журналістку Марію Варфоломеєву.

Фото: скрін відео з YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4115
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду