detector.media
13.11.2013 12:01
Журналісти з «Forbes Украина» звільняються через спроби запровадити цензуру на сайті
Журналісти з «Forbes Украина» звільняються через спроби запровадити цензуру на сайті
Шеф-редактор журналу «Forbes Украина» Борис Давиденко прокоментував причини колективного звільнення

Шеф-редактор журналу «Forbes Украина» Борис Давиденко заявляє, що приводом до колективного звільнення 14 співробітників журналу та сайту Forbes стала низка дій нового керівництва насамперед щодо колективу сайту Forbes.ua, які журналісти розцінили як спроби запровадити цензуру. Про це він сказав у коментарі «Детектор медіа».

 

За його словами, співробітникам сайту дали зрозуміти, що низка тем висвітлюватись не буде. «Коли співробітники сайту висловили свою незгоду, то питання поставили досить відверто: кого не влаштовує - може йти. З деякими працівниками сайту намагались домовитись про звільнення з компенсацією. Однак вони відмовились і прийняли рішення вивести ситуацію в публічну площину», - розповів пан Давиденко.

 

Після цього значна кількість працівників журналу підтримала колег і також написала заяви про звільнення.

 

«Щодо заборонених тем - знаю про це зі слів співробітників сайту. Як показовий приклад, у понеділок редактори сайту подали заявку про те, що журналіст сайту буде готувати матеріал про радників першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. В понеділок головний редактор підтвердив цю заявку. Але вже у вівторок ця заявка без пояснень була відхилена», - уточнив пан Давиденко.

 

За даними джерел «Детектор медіа», 12 листопада відбулася зустріч співробітників сайту з керівництвом «ВЕТЕК-Медіа», на якій були присутні генеральний директор Юрій Ровенський, заступник директора з кадрових питань Артем Зюрюкін, головний редактор українського Forbes Михайло Котов та інші менеджери компанії.

 

Борис Давиденко зазначив, що не був присутній на цій зустрічі, однак зі слів колег знає, що на ній також ішлося про «регресну» відповідальність журналістів за подані до видання позови: «Було озвучено, що на днях з'явилося два судових позови щодо матеріалів Forbes. Для розуміння: за три роки роботи кількість судових позовів, поданих до редакції, можна перелічити на пальцях однієї руки. Журналістам не озвучили позивача та не сказали, з приводу яких матеріалів подано позови. Але сказали, що якщо співробітник звільняється, це ще не означає, що він не нестиме відповідальності за свої матеріали».

 

Також увечері 12 листопада, як повідомив пан Давиденко, був представлений новий випусковий редактор сайту Forbes.ua Євгеній Шпитко (співзасновник «Реальної економіки» та екс-головний редактор «Економічної правди»).

 

«Не виключено, що нове керівництво готувалося до зміни редакційного колективу сайту, - припускаэ пан Давиденко. - Після наради у всіх співробітників сайту та журналу був відключений доступ до адмінки сайту. Усе це досить дивно, оскільки, за нашою інформацією, ще раніше шукали заміну Олександру Рубану (шеф-редактору сайту. - ТК), нову людину на мою посаду тощо. Дивно, що для однієї з найуспішніших, за словами Мігеля Форбса (президент Forbes Media з телебачення та ліцензування - ТК), редакцій Forbes власники вирішили підшукати заміну», - сказав він.

 

Борис Давиденко зазначив, що за угодою має зобов'язання випустити ще один випуск журналу, він готовий його випустити лише за умови дотримання журналістських стандартів.

 

Нагадаємо, пізно увечері 12 листопада з'явилася інформація про те, що 14 працівників сайту й журналу «Forbes Украина» подали заяви про звільнення. Як ідеться в заяві, причина звільнення - спроби змінити редакційну політику видання.

 

Юрій Ровенський вважає звільнення журналістів з Forbes провокацією журналістів для власного піару. Михайло Котов вважає, що конфлікт усередині колективу був закладений колишніми керівниками редакції.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», «Forbes Украина» входить до складу UMH Group, яку нещодавно придбала група компаній СЄПЕК (ВЕТЭК) Сергія Курченка. Угода була закрита 5 листопада. Після цього почалися звільнення топ-менеджменту UMH Group і журналістів Forbes.

 

Редакцію журналу «Forbes Украина» влітку після інформації про зміну власника вже залишили головний редактор Володимир Федорін, кореспондент журналу Севгіль Мусаєва, заступник головного редактора Forbes.ua Олександр Акименко, восени -редактор iPad-версії журналу «Forbes Украина» Юлія Белінська.

 

Після оголошення про закриття угоди купівлі-продажу UMH Group журналісти редакції журналу «Forbes Украина» створили осередок Незалежної медіапрофспілки України. Головою осередку, який об'єднав 18 редакторів і кореспондентів (більше двох третин творчого колективу), обрали редактора журналу Владислава Головіна.

 

«Детектор медіа»

 

Фото - Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY