detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
23.08.2023 17:45
Володимир Зеленський на відкритті третього Міжнародного саміту «Кримської платформи»: «Лише Україна здатна повернути сучасність в Крим»
Володимир Зеленський на відкритті третього Міжнародного саміту «Кримської платформи»: «Лише Україна здатна повернути сучасність в Крим»
У першому саміті «Кримської платформи» взяли участь 48 держав та міжнародних організацій, цього року учасників вже 63, повідомив Президент України.

У Києві розпочався третій Міжнародний саміт «Кримської платформи», учасники якого обговорюють те, яким може бути життя та розвиток Криму після звільнення від російської окупації, що триває з 2014 року.

Зустріч представників держав і організацій, що долучилися до участі у «Кримській платформі» відкрив Президент України Володимир Зеленський.

Він, зокрема наголосив, що щороку збільшується кількість держав, які підтримують ідею про те, що окупація — це злочин. Якщо у першому саміті «Кримської платформи» взяли участь 48 держав і міжнародних організацій, то цього року учасників вже 63, повідомив президент.

Свій виступ Зеленський розпочав із розповіді про 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, яку у грудні 2022 року затримали під час спроби провідати хворого на рак батька в Криму. Більше ніж пів року українку утримують в одному із СІЗО у Москві, Росія висунула їй надумані звинувачення в шпіонажі і хоче засудити до багаторічного тюремного ув’язнення.

«Від нашої з вами солідарності залежить, коли будуть вільними і Леніє Умерова, і Наріман Джелял, і Владислав Єсипенко, і Сервер Мустафаєв, і Ірина Данілевич, і багато інших людей, справжніх людей, яких Росія позбавила свободи в захопленому нею Криму. Людей, чий дім забрали, яким ламають життя, над якими щоденно знущаються та які мають право на головне — право жити вільно, гідно, на своїй рідній землі без окупації і без окупантів», — звернувся Володимир Зеленський до учасників саміту.

Президент наголосив, що основне завдання «Кримської платформи» — підготовка деокупації українського півострова.

«Крим буде деокупований, як і всі інші частини України, які зараз поки що, на жаль, під окупантами… Україна не торгує територіями, бо Україна не торгує людьми. І кожен, хто тут, хто бере участь у Кримській платформі, хто підтримав формулу миру, хто прагне завершення злочинної та неспровокованої агресії РФ, — ви всі утверджуєте, що людське життя безцінне», — сказав Володимир Зеленський.

Завершуючи свій виступ, президент наголосив, що деокупація Криму — це непростий шлях, «але ми бачимо цей шлях».

«Діяльність Росії в Криму призвела до того, що знищення екосистем на піострові та у навколишніх акваторіях стало катастрофічним. Замість терористичних баз Криму потрібні національні парки, заповідники. Замість складів боєприпасів для агресії потрібні міжнародні круїзні лайнери. Замість оточених парканами маєтків воєнних злочинців та корупціонерів Криму потрібні нові сучасні громадські простори, нові сучасні технологічні компанії, новий сучасний університет. Лише Україна здатна повернути сучасність в Крим», — сказав Володимир Зеленський.

Він також повідомив, що у межах реалізації наміру перетворити Крим на невід’ємну частину глобальної економіки під час третього саміту «Кримської платформи» вперше підпишуть угоду із тими компаніями, які готові прийти в деокупований Крим слідом за Україною і розвивати територію півострова.

Читайте також:

«Кримська платформа» — це ініційований Україною міжнародний консультативний та координаційний формат задля вирішення проблем російської окупації Криму та повернення півострова під контроль української держави.

Перший саміт «Кримської платформи» відбувся у 2021 році. За його підсумками учасники ухвалили підсумкову декларацію.

23 серпня 2022-го відбувся другий саміт «Кримської платформи», що проходив в онлайн-форматі.

Фото: скриншот

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY