detector.media
28.05.2021 17:38
У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги
У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги
Захисник вже подав скаргу на це рішення суду.

Партизанський районний суд Мінська 28 травня відхилив скаргу адвоката на затримання росіянки Софії Сапеги, дівчини колишнього головного редактора опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Про це повідомила білоруська служба «Радіо Свобода».

Засідання суду проходило в закритому режимі, слідство навіть не надало адвокату документи про затримання Сапеги. Адвокат Олександр Филанович повідомив російській службі ВВС, що вже подав скаргу на це рішення суду, її має розглянути Мінський міський суд протягом трьох днів.

Захисник вперше відвідав Сапегу 28 травня в СІЗО КДБ. «Вона виглядає бадьорою і здоровою. З її слів, жодного фізичного насильства до неї з моменту затримання до теперішнього часу не застосовувалося. Вона не втрачає бадьорості духу і сподівається на швидке вирішення ситуації», – розповів він.

За даними джерел ВВС, Софію Сапегу не затримували в аеропорту Мінська в межах справи про «розпалювання ворожнечі» (стаття 130 КК Білорусі) – її незаконно утримували до 25 травня. Того дня, як розповів співрозмовник ВВС, дівчину під конвоєм перевезли в офіс Головного слідчого управління Слідчого комітету Білорусі, де її заарештували на два місяці за статтею 130 ККБ. Після цього Сапегу помістили в СІЗО КДБ.

У виданні додали, що 31 травня Слідчий комітет Білорусі висуне дівчині звинувачення. «Якщо справи об'єднають, її можуть звинуватити не тільки в розпалюванні соціальної ворожнечі по 130 статті (через деанонімізація персональних даних силовиків), але і за статтями 342 і 293 в організації порушення громадського порядку і масових заворушень шляхом адміністрування інших протестних телеграм-каналів. Максимальний термін за ними – 15 років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 травня 2021 року літак Ryanair, на борту якого перебували Роман Протасевич та ще 122 пасажири, здійснив аварійну посадку в Мінську через повідомлення пілотів про мінування. Літак міг би сісти в аеропорту Вільнюса, однак білоруські ВПС вислали військовий літак МІГ-29 для примусової посадки борту саме в Мінську. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко. Повідомлення про мінування не підтвердилося.

Після вимушеної посадки пасажирів вивели з літака й перевірили їх документи, під час перевірки Романа Протасевича затримали. Його знайомі пишуть, що засновнику Nexta може загрожувати смертна кара. Перед вильотом журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження. Правозахисний центр «Вясна» визнав Романа Протасевича політичним в'язнем. Ввечері 24 травня провладний білоруський телеграм-канал «Жовті сливи» опублікував звернення журналіста, на якому Протасевич повідомляє про свій стан здоров’я. Наступного дня батько журналіста Дмитро Протасевич заявив, що до його сина застосовували силу. Він вважає, що всі «зізнання» вибиті під примусом. Хто такий Роман Протасевич читайте тут

Разом з Протасевичем затримали його дівчину Софія Сапегу. Її утримують у мінському ізоляторі на Окрестіна. Міністерство закордонних справ РФ заявило, що Сапегу підозрюють «у скоєнні злочинів в період з серпня по вересень 2020 року». За даними росЗМІ, Сапезі пред'явлені підозри за двома статтями Кримінального кодексу Білорусі – організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством (частина 1 статті 293) і організація групових дій, пов'язаних з явною непокорою вимогам представників влади (частина 1 статті 342). Її заарештували на два місяці. Ввечері 25 травня провладний білоруський телеграм-канал «Жовті сливи» опублікував звернення його Сапеги, на якому вона каже, що є редакторкою Telegram-каналу «Чорна книга Білорусі», що спеціалізується на розкритті особистостей ОМОНівців і інших силовиків, причетних до придушення акцій протесту у Республіці. Сапегу теж визнали політув'язненою

25 травня Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» повідомила, що подала до Генеральної прокуратури Литви позов проти Олександра Лукашенко через «викрадення з терористичними намірами». Пізніше Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) та Федеральне бюро розслідувань США повідомили, що почали розслідування обставин вимушеної посадки літака ірландської компанії Ryanair в Мінську.

Фото: ВВС

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY