Міністерство інформації Білорусі розпорядилося обмежити доступ до сайту disidentby.com, який публікував інформацію про політичних в’язнів та способи допомоги їх сім’ям. Про це повідомляє Радіо Свобода.
Користувачі низки інтернет-провайдерів вже не можуть отримати доступ до контенту сайту. При спробі встановити зв’язок з disidentby.com з'являється повідомлення «Доступ до ресурсу обмежений з метою виконання рішення Міністерства інформації Республіки Білорусь».
На сайті є інформація про 526 громадян, яких ув'язнили з політичних мотивів, імена, контактна інформація та деталі, та способи допомоги їх сім’ям. Є також інформація про людей, яких правозахисна спільнота не визнала політичними в’язнями.
У Білорусі тривають репресії проти журналістів та активістів, які відмовляються визнавати легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Тільки у квітні зафіксовано декілька випадків тиску влади на опозиційних журналістів та видання.
Зокрема, 14 квітня 2021 року двох блогерів з Бреста засудили до трьох років колонії, за версією слідства, вони посприяли активізації післявиборних протестів у 2020 році.
13 квітня видання «Наша Нива» оштрафували через друк газети на принтері. Друк 20 примірників на принтері є стандартною процедурою звітності перед Міністерством інформації, проте суд вирішив, що це «незаконна підприємницька діяльність».
12 квітня влада Білорусі припинила мовлення телеканалу Euronews. Одночасно у Білорусі почали транслювати програму російського виробництва «Победа» про Велику Вітчизняну війну.
12 квітня головного редактора порталу NewGrodno Ігоря Бублікова оштрафували за поширення «екстремістських матеріалів».
8 квітня журналіста видання «Настоящее время» Романа Васюковича оштрафували через ввезену книгу «Білоруський Донбас», яку влада визнала «екстремістською».
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.
У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.
За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.
Скріншот: disidentby.com