Після газової та молочної криз Росія пустить у хід зброю проти України?

31 Січня 2006
2435
31 Січня 2006
11:03

Після газової та молочної криз Росія пустить у хід зброю проти України?

2435
Після газової та молочної криз Росія пустить у хід зброю проти України?

Західна преса пише, що спроби Росії використовувати газ як знаряддя закордонної політики загрожують регіональною нестабільністю.

Журналісти з американського ділового щоденника Wall Street Journal звертають увагу на значні зміни у політичних альянсах на пострадянських теренах. Як пише газета, російська газова дипломатія спричинилася до напруження її стосунків з частиною сусідів.

Перед раптовим підвищенням цін та призупиненням поставок опинилися ті країни, які обрали прозахідну орієнтацію – Україна, Молдова, Грузія, зазначає видання.

"Тертя на енергетичному ґрунті відбуваються у той момент, коли західні столиці із занепокоєнням спостерігають за тим, як російський президент Володимир Путін посилює політичний контроль у своїй країні, підриває демократичні інституції та попереджає, що закордонні агенти намагаються дестабілізувати Росію", - пише Wall Street Journal.

Песимістично дивиться на розвиток українсько-російських стосунків відома російська коментаторка Маша Ліпман з Московського центру Карнеґі.

Як пише Ліпман у газеті Washington Post, енергетичні амбіції Росії, політична дестабілізація та підігрівання територіальних суперечок – все це може збурити антиросійські настрої в Україні та антиукраїнські в Росії.

На її думку, газовий конфлікт, суперечки навколо маяків та російського чорноморського флоту в Криму, м’ясо-молочні війни можуть кінець-кінцем допровадити до справжнього військового конфлікту між Росією та Україною.

Як зазначає Ліпман, з огляду на історичні, мовні та культурні зв’язки цих народів це виглядає неможливим.

"Але хто міг передбачити югославські війни між слов’янами, які говорили практично однією мовою", - запитує автор.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2435
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду