Через газову кризу Україна може втратити 2% ВВП

19 Січня 2006
1796
19 Січня 2006
17:27

Через газову кризу Україна може втратити 2% ВВП

1796
Через газову кризу Україна може втратити 2% ВВП

Експерти Світового банку прогнозують, що Україна внаслідок газової угоди втратить близько 2 відсотків зростання ВВП в 2006 році.

Про це йдеться в прес-релізі, поширеному українським представництвом банку.

До оголошення про збільшення цін на газ Світовий банк прогнозував зростання ВВП в межах від 3.5% до 5.5%. Зараз він становитиме близько 1.5 - 3.5%.

Водночас експерти банку збільшили прогнози дефіциту бюджету на цей рік для України – якщо раніше він був 3.5-4% ВВП, то зараз 4.2-4.7% на рік, якщо не проводитимуться корективні заходи.

Затверджений бюджет на 2006 рік передбачає, що дефіцит складатиме 2.6% ВВП, що дорівнює загальнодержавному дефіциту близько 3% ВВП.

"У зв'язку зі вразливістю України до цін на газ, нова газова угода є значною зміною, а її короткострокові та середньострокові наслідки для економіки будуть серйозними", - сказав старший економіст представництва Світового банку Марк Девіс.

"Для України підвищення цін на природний газ означає збільшення тиску на виробництво, державні фінанси та платіжний баланс. Залежно від реакції на рівні економічної політики, воно може також створити інфляційний тиск, хоча одноразове пристосування до підвищених цін на енергоносії викликає менше тривог, ніж швидкі зміни у попиті на гроші через зміни в очікуваннях", - зазначив він.

Наразі Світовий банк не може оцінити вплив збільшення цін на газ на рівень інфляції у 2006 році.

У зв'язку з підвищенням ціни на газ та пов’язаного з ним тиску Світовий банк рекомендує Україні проведення реформ в галузі енергозбереження.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1796
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду