Захист обвинуваченого у вбивстві Бузини домігся відведення судді на підставі порушення процедури

Захист обвинуваченого у вбивстві Бузини домігся відведення судді на підставі порушення процедури

14 Серпня 2015
2606

Захист обвинуваченого у вбивстві Бузини домігся відведення судді на підставі порушення процедури

2606
Захист обвинуваченого у вбивстві Бузини домігся відведення судді на підставі порушення процедури
Захист обвинуваченого у вбивстві Бузини домігся відведення судді на підставі порушення процедури

Сьогодні, 14 серпня, суд у справі Дениса Поліщука, одного з підозрюваних у справі про вбивство  публіциста, екс-шеф-редактора гезати «Сегодня» Олеся Бузини, погодився на відвід судді Оксани Хардіної. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

Захист Дениса Поліщука заявив у Шевченківськіму райсуді клопотання про відвід судді Хардіної. Адвокати заявили про упередженість судді. Прокурор натомість назвав клопотання захисту необґрунтованим і попросив його не задовольняти.

 

«Суддя Оксана Хардіна (вже четвертий слідчий суддя у справі Поліщука) давала дозвіл на арешт Поліщука і Медведька, у неї є певна думка щодо цієї справи, незважаючи на брутальні порушення. Була порушена процедура розподілу справ при призначенні судді», - цитує видання «Обозреватель» адвоката, який пояснив відведення Оксани Хардіної.

 

Водночас у соцмережах повідомляють, що суддю Хардіну відвели «через її упередженість».

 

Вчора, 13 серпня, Шевченківський райсуд переніс на 14 серпня розгляд продовження арешту активіста Дениса Поліщука, якого разом з іншим затриманим Андрієм Медведьком підозрюють в убивстві Бузини. Перенесення пов'язане з різким погіршенням самопочуття Дениса Поліщука, через що в суд викликали «швидку допомогу». 2 липня Дениса Поліщука Апеляційний суд Києва заарештував на 60 днів.

 

13 серпня Шевченківський районний суд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Андрія Медведька.

 

Нагадаємо, у липні Апеляційний суд Києва залишив в силі рішення суду першої інстанції, який застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для Андрія Медведька. В ніч на 19 червня Шевченківський районний суд Києва обрав Андрію Медведьку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком до 14 серпня.

 

Сергій Войченко, адвокат Андрія Медведька і Дениса Поліщука, заявляє, що проведена судова молекулярно-генетична експертиза у справі про вбивство публіциста Олеся Бузини не може свідчити про вину підозрюваних у скоєнні даного злочину. 30 липня він заявив, що арештовані судом за підозрою у вбивстві публіциста Олеся Бузини активісти Андрій Медведько і Денис Поліщук мають алібі, яке можуть підтвердити свідки у суді.  

 

Двоє свідків, яких  після засідання Апеляційного суду представили адвокати Дениса Поліщука, заявили, що що підозрювані не схожі на осіб, які були на місті злочину. Анжела Кукла - продавець МАФу по вулиці Дегтярівська, 31, що приблизно в двох хвилинах їзди від будинку Бузини. Другий свідок - власник МАФу Ольга Миколаївна. Обидві запевняють, що чоловіки, які виходили з «Форда», не свожі на підозрюваних Дениса Поліщука та Андрія Медведька.

 

18 червня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про розкриття вбивства Олеся Бузини і назвав прізвища двох затриманих, які підозрюються у вбивстві публіциста - Медведько Андрій Олександрович, 27.09.1989 р.н.; Поліщук Денис Валерійович, 14.06.1990 р.н. Пізніше він повідомив про затримання третього підозрюваного. Він також підкреслив, що слідство отримало прямі докази - в тому числі експертизи ДНК з кинутого злочинцями одягу з місця злочину, експертизи слідів в автомобілі, прямі впізнання свідків, матеріали негласного спостереження, яке вели оперативники карного розшуку МВС щодо підозрюваних у злочині.

 

Третього підозрюваного, який був затриманий міліцією 18 червня та ім'я якого не розголошується,відпустили на свободу, оскільки підозри наразі не підтвердилися.

 

Олеся Бузину було вбито 16 квітня близько 13.30 у Києві, у дворі його будинку по вул. Дегтярівській. Очевидці злочину повідомили про двох чоловіків, які здійснивши кілька пострілів, швидко поїхали на машині з іноземними номерами. Міліція заявляла, що Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ і було сім свідків вбивства. Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважало основною версією вбивства журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність.

 

Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок». З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня». 13 січня був призначений шеф-редактором газети «Сегодня», але на початку березня звільнився, сам пан Бузина заявив, що пішов з посади через «цензуру» і заборону брати участь у шоу.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2606
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду