Президент російської «Aмедиа ТВ» заборону реклами підтримує, але два свої телеканали закриває

Президент російської «Aмедиа ТВ» заборону реклами підтримує, але два свої телеканали закриває

21 Липня 2014
3978
21 Липня 2014
19:56

Президент російської «Aмедиа ТВ» заборону реклами підтримує, але два свої телеканали закриває

3978
Президент російської «Aмедиа ТВ» заборону реклами підтримує, але два свої телеканали закриває
Президент російської «Aмедиа ТВ» заборону реклами підтримує, але два свої телеканали закриває

Російські власники і виробники платних телеканалів змушені переглядати бізнес-моделі у зв'язку з поправками до закону «Про рекламу», які повинні набути чинності в РФ з 2015 року. Телевізійний холдинг «Амедіа ТВ» Олександра Акопова і Леонарда Блаватника готується закрити два своїх кабельних канали, що працюють по рекламної моделі. Про це повідомляє російське видання «Коммерсант».

 

Холинг «Амедіа» планує після набуття чинності поправок до закону «Про рекламу» закрити два своїх телеканалу - Amedia 1 і Amedia 2, розповів «Коммерсанту» президент і співвласник групи Олександр Акопов.

 

Нагадаємо, законопроект, що забороняє розміщення реклами на платних телеканалах, на початку липня прийняла Держдума Росії і схвалила Рада Федерації. Передбачається, що закон набере чинності з 1 січня 2015 року. У зв'язку з поправками російський телевізійний ринок, який виявився не готовий до заборони реклами, «чекає серйозна реструктуризація», упевнений пан Акопов. Сам він схвалює поправки: «Пропонувати 100 каналів за 100 руб. якраз, не ринок, а профанація, заснована на помилковій думці, що у глядача немає грошей».

 

На рекламу зараз доводиться 10% виручки всієї «Амедіа ТВ», що керує трьома телеканалами - Amedia 1, Amedia 2, Amedia Premium і інтернет-сервісом Amediateka. Реклама є лише на Amedia 1 і Amedia 2, що орієнтуються відповідно на зарубіжний і російський телеконтент. Amedia Premium поширюється по моделі a la carte (користувач платить оператору за підписку на окремий канал, а не пакет) за ціною 99 руб. на місяць. За даними TNS Russia, в березні-травні 2014 середньомісячна аудиторія Amedia 1 становила 5 687 000 росіян старше чотирьох років, Amedia 2 - 5 874 000. Даних по Amedia Premium немає, але в самій «Амедіа» уточнюють, що у каналу 240 тис. абонентів.

 

Замість Amedia 1 і Amedia 2 компанія восени запустить новий телеканал без реклами, говорить Олександр Акопов. Він буде показувати контент з тих самих джерел, тобто американських каналів HBO, Showtime, Fox, Starz та інших мейджорів, з якими вже працює Amedia Premium. Але, на відміну від останнього, новий канал буде орієнтований не на прем'єри, а на класичні серіали - наприклад «Клан Сопрано», «Рим», «Дедвуд», які, на думку пана Акопова, «незаслужено мали невелику аудиторію» або взагалі не виходили в Росії. Крім того, в його ефір можуть потрапити і російські телесеріали. Точна дата запуску каналу, його назву і вартість передплати будуть визначені до вересня.

 

Всього з 2015 року не зможуть розміщувати рекламу близько 1,4 тис. кабельних і супутникових каналів, випливає з опублікованого минулого тижня роз'яснення Роскомнадзора. До платних каналах відомство відносить ті, у яких немає наземного ефірного мовлення хоча б в одному регіоні. Про зміну бізнес-моделі говорить, наприклад, і інвестор «Дождя» Олександр Вінокуров.

 

Як пише MediaSapiens, новий закон забороняє поширювати рекламу в телепрограмах тих російських каналів, доступ до яких здійснюється винятково на платній основі або із застосуванням декодера. Як зазначається в законі, йдеться про ті телеканали, що розповсюджуються на території Росії з використанням обмеженого радіочастотного ресурсу за допомогою наземного ефірного мовлення.

 

Представники кабельних телеканалів негативно відреагували на такі законодавчі зміни. Генеральний директор телеканалу «Океан ТВ» Андрій Подколзін заявив, що йому «абсолютно незрозуміла» мета таких змін.

 

Раніше керівники платних телеканалів звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. В ньому вони просили не приймати законопроект про заборону реклами чи відкласти його розгляд. Під зверненням підписалися керівники телеканалів «Дождь», «Виасат глобал», «Первый ТВЧ» та інші.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3978
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду