ПРОЕКТИ
17:31
Вівторок, 14 Листопада 2017

Майже мільйон доларів вкрали хакери з банку Пінчука

Хакерське угруповання за допомогою поширення шкідливого програмного забезпечення вкрало близько 1 мільйона доларів з українського банку «Кредит Дніпро», який належить Віктору Пінчуку.
Майже мільйон доларів вкрали хакери з банку Пінчука
Майже мільйон доларів вкрали хакери з банку Пінчука

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, повідомляє FinClub.

В ухвалі суду йдеться, що хакерська атака сталася півтора роки тому, але банк із запізненням звернувся до поліції.

«У квітні 2016 року хакерське злочинне угруповання, до складу організаторів якої входять громадяни Росії і України, за допомогою поширення шкідливого програмного забезпечення в інформаційній системі банку «Кредит Дніпро» створила несанкціонований платіжний документ на переказ 950,8 тис. доларів на рахунок компанії Far Sight International Ltd в китайському банку Shanghai Pudong Development Bank 12 Zhong Shan Dong Yi Lu Shanghai», - йдеться в матеріалах суду.

Злочинці зняли вкрадені гроші готівкою в банкоматах Китаю.

«Члени злочинного угруповання за пособництва громадян України, Росії, Вірменії та Азербайджану, зняли цю суму через банкомати в Китаї, чим спричинили збиток банку на суму приблизно 1 млн. доларів», - зазначає суд.

Досудове розслідування по кримінальному провадженню почалося 16 червня 2017 року.

Хакери підозрюються у злочинах, передбачених ч.3, 4 ст.190 (шахрайство), ч.5 ст.185 (крадіжка), ч.2 ст.361-1 (поширення шкідливих програм), ч.2 ст.200 (незаконні дії з платіжними документами), ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу ПО) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, влітку декілька українських банків та підприємств зазнали атаки комп’ютерного вірусу Petya (NotPetya). Закордонні видання, які писали про масштабне поширення нового кіберзагрози головним підозрюваним у атаці називали Росію.  Хакери, які були ймовірно причетні до масової кібератаки вірусом Petya.A, вимагали $256 тис. за дешифрування файлів.

Як повідомляє Reuters, експерти в галузі кібербезпеки вважають, що атаки NotPetya та BadRabbit могли бути здійснені однією групою хакерів, адже у них збігається ключовий фрагмент коду.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
412
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2017 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop