ПРОЕКТИ
13:00
Понеділок, 6 Лютого 2017

Конференція з безпеки журналістів: необхідні зміни до законодавства та оперативна робота правоохоронців

Безпеку журналістів в Україні можна поліпшити шляхом змін у законодавстві та оперативнішого реагування з боку правоохоронних органів
Конференція з безпеки журналістів: необхідні зміни до законодавства та оперативна робота правоохоронців
Конференція з безпеки журналістів: необхідні зміни до законодавства та оперативна робота правоохоронців

Про це говорили спікери міжнародної конференції «Безпека журналістів як обов'язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок», яка відбулася 3 лютого у Києві, повідомляється на сайті ОБСЄ.

Спікери обговорили конкретні пропозиції щодо вдосконалення правових гарантій діяльності журналістів та покращення спроможності суддів та прокурорів під час розгляду справ, пов’язаних із насильством проти журналістів.

«Як для свободи слова та медіа, так і для демократичного розвитку країни, надзвичайно необхідним є повсякчасне гарантування безпеки журналістів. Безкарність не повинна залишатися поширеним явищем», – сказала Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

Координатор Проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдодас Верба, зазначив, що «для виконання журналістами їх важливої ролі захисників демократії, вони і самі мають почувати себе захищеними»

«Для того, щоб журналісти були захищені, міжнародна спільнота та захисники прав журналістів наголошують на потребі у якісно прописаних законах та їх проактивному застосуванні», - сказав він.

Анастасія Дєєва, заступник Міністра внутрішніх справ України попросила міжнародних партнерів допопоги.

«На жаль, сьогодні ми не можемо відтворити жодну модель за зразком європейських країн, яка б підходила до українських реалій. Нам потрібно щось унікальне. Тому ми просимо наших міжнародних партнерів допомогти нам створити унікальну українську модель задля покращення безпеки журналістів», - сказала вона.

Мортен Енберг, Голова офісу Ради Європи в Україні вважає, що безпека і захист журналістів та працівників засобів масової інформації стала однією з головних міжнародних проблем.

«У багатьох частинах Європи журналістів продовжують залякувати, погрожувати їм, позбавляти їх волі, і навіть вбивати при виконанні обов'язків через здійснення розслідувань, висловлювання власних думок чи надання звітів. Це призводить до самоцензури, страху і того, що журналісти покидають свою професію. І це шкодить будь-якому демократичному суспільству», - сказав пан Енберг.

Захід було організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Офісом Ради Європи в Україні, ЮНЕСКО та Інститутом масової інформації.

Нагадаємо, під час цієї конференції директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк зазначила, що Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова має частіше проводити публічне засідання. Це, за її словами, сприятиме ефективнішому розслідуванню злочинів проти журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
722
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop