ПРОЕКТИ
09:30
П'ятниця, 12 Серпня 2016

Українські медіаорганізації спільно з ООН розпочинають проект з подолання мови ворожнечі

Розпочато реалізацію річного проекту подолання мови ворожнечі в медіа, який здійснюється Офісом Верховного Комісара ООН з прав людини у партнерстві з громадською організацією «Детектор медіа» та Національною спілкою журналістів України. Проект є продовженням експертних дискусій та конференцій на тему мови ворожнечі, які вже проводилися минулого року в Києві в НСЖУ та у Женеві в ООН
Українські медіаорганізації спільно з ООН розпочинають проект з подолання мови ворожнечі
Українські медіаорганізації спільно з ООН розпочинають проект з подолання мови ворожнечі

У рамках проекту буде створено спеціальний розділ на сайті «Детектор медіа», присвячений моніторингу мови ворожнечі у ЗМІ, який регулярно публікуватиме матеріали авторитетних медіаекспертів. Ключові теми для моніторингів, досліджень і дискусій будуть сфокусовані на питаннях міграції, гендеру, релігій, національностей та українсько-російських відносин. Також планується серія конференцій з теми боротьби із мовою ворожнечі у медіа.

До групи експертів проекту ООН увійшли: виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, декан факультету журналістики університету «Одеська юридична академія» Тетяна Кузнецова, програмний директор «Детектор медіа» Роман Шутов, медіааналітик і викладач із Запоріжжя Наталія Виговська.

У Росії ООН реалізовуватиме окремий, але подібний проект з протидії мові ворожнечі.  Він здійснюватиметься експертами Союзу журналістів Росії.

У дослідженні приділятиметься увага й тому, як в соціальних мережах користувачі реагують на публікації з питань мови ворожнечі.

«На жаль, рівень агресії в медіапросторі, і особливо у соцмережах, останнім часом зріс. Люди дуже емоційно і не завжди коректно реагують на багато речей. У першу чергу вони чутливі до тем війни та усього, що з цим повязано. Тому дуже важливо, які слова ми, журналісти, добираємо, коли говоримо на ці теми», – вважає пані Дуцик.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко переконаний, що реалізація проекту допоможе медійникам підвищити свій професійний рівень.

«Ми розглядаємо цей проект як можливість для українських журналістів отримувати регулярні консультації від провідних міжнародних фахівців  та поради, як у нинішній час професійно висвітлювати складні теми, уникаючи мови ворожнечі, котра світовою медіаспільнотою вважається забороненим прийомом», – зазначив очільник НСЖУ.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6170
Переглядів
Коментарі
Natalia
23:58 / 16 Серпня 2016
Пані Дуцик навчить соцмережі "коректно реагувати на тему війни". Певно тому вона закрила коментарі на власному профілі у мордокнизі, щоб раптом її не навчили коректно реагувати на теми медіа..дви.
Оксана
22:34 / 13 Серпня 2016
Як не мовою ворожнечі написати, що російською зброєю, з російською фінансовою, людською і матеріальною допомогою вбито 10 тисяч українців, скалічено ще 20 тисяч... Як толерасти?
Павел
10:47 / 13 Серпня 2016
Вот война закончится. Тогда и изучайте "мову ворожнечи". А пока с врагом как на войне.
Kep
12:55 / 12 Серпня 2016
З новими грошиками грантожерів!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop