Ляшко наполіг на поправці Сюмар, за якою закон забороняє лише нові російські фільми

Ляшко наполіг на поправці Сюмар, за якою закон забороняє лише нові російські фільми

5 Лютого 2015
5750

Ляшко наполіг на поправці Сюмар, за якою закон забороняє лише нові російські фільми

5750
Ляшко наполіг на поправці Сюмар, за якою закон забороняє лише нові російські фільми
Ляшко наполіг на поправці Сюмар, за якою закон забороняє лише нові російські фільми

Народний депутат від Радикальної партії Олег Ляшко наполіг на тому, щоб парламент окремо проголосував за поправку народного депутата Вікторії Сюмар до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року.

 

За цю поправку депутати голосували кілька разів. Перший раз її підтримали лише 146 народних депутатів. За повернення до її розгляду - 222 народні депутати. Спікер Володимир Гройсман повідомив, що в когось із депутатів не спрацювали картки і знову поставив питання про повернення до розгляду, за що вже проголосували 235 народних депутатів.

 

Олег Ляшко закликав депутатів підтримати поправку як таку, що забороняє трансляцію всіх російських фільмів, не згадуючи при цьому, що заборона не стосується фільмів, знятих до 1 січня 2014 року.

 

«Ми пропонуємо заборонити трансляцію будь-якої російської продукції на українських каналах. Росія, коли забороняє українські сири, вона не вибирає ті чи інші - забороняє всі. Ми вважаємо, що серіали виробництва країни-агресора не мають права крутитися на українських каналах. Тому прошу повернутися до голосування і підтримати нашу поправку, щоб заборонити трансляцію російських серіалів загалом», - заявив він.

 

У результаті поправку підтримали 238 народних депутатів.

 

Зауважимо, що запропонована Комітетом з питань культури та духовності редакція законопроекту передбачала, що будуть заборонені розповсюдження і демонстрування фільмів, вироблених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, а також визначала критерії таких фільмів.

 

Поправка пані Сюмар передбачає заборону розповсюдження і публічного демонстрування не лише пропагандистських, а всіх фільмів виробництва Російської Федерації, але виготовлених після 1 січня 2014 року.

 

Водночас співавтор законопроекту Микола Княжицький запевнив «Детектор медіа», що новий закон забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні всіх фільмів російського виробництва, знятих після 1 серпня 1991 року.

 

За його словами, Верховна Рада підтримала не поправку № 28 народного депутата Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року, а усну поправку народного депутата Олега Ляшка, за якою забороняються всі фільми виробництва Російської Федерації. «А про дати виробництва в його поправці не йшлося», - каже пан Княжицький.

 

Це ж у коментарі «Українській правді» сказала і Вікторія Сюмар. За її словами, в документі враховано поправку вредакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

 

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада 259 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317) у редакції, підготовленій Комітетом з питань культури та духовності, але з урахуванням поправки № 28.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5750
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду