detector.media
16.01.2014 17:30
Україна може стати державою, де офіційно буде заборонена свобода слова – Томенко
Україна може стати державою, де офіційно буде заборонена свобода слова – Томенко

Якщо Президент України підпише ухвалений Верховною Радою 16 січня закон № 3879 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», де додаються статті 151 та 110 щодо наклепу та розповсюдження «екстремістських матеріалів» через засоби масової інформації, мережу інтернет та соціальні інтернет-мережі, це буде означати, що Україна стає державою, де офіційно заборонена свобода слова. Про це заявив голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

 

«Фактично легалізацією таких законодавчих норм Україна буде відкинута від демократичного шляху розвитку тих країн, що долають шлях для того, щоб цінності захисту прав і свобод людини, доступу до інформації, свободи слова тощо були ключовими. За таких обставин, мова йде не лише про втрату європейських стандартів свободи слова, а й про те, що Україна потрапляє до числа країн з тоталітарним політичним режимом», - вважає Микола Томенко.

 

«Я розумію, що абсолютна більшість депутатів, які піднімали сьогодні руки в сесійній залі, в принципі не розуміли, за що вони голосують. А тому я звертаюсь до журналістів та власників медіа з пропозицією задіяти та підтримати всі можливі інформаційні та громадські заходи, щоби не допустити підписання президентом цих законодавчих ініціатив, які повністю ліквідовують засади інформаційного та демократичного суспільства в Україні», - зазначив Микола Томенко.

 

Нагадаємо, закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879), який Верховна Рада прийняла в цілому 16 січня, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів їх сімей.

 

Даний закон також встановлює кримінальну  відповідальність за наклеп, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, прирівнює інтернет-ЗМІ до інформаційних агентств.

 

Законопроект був зареєстрований у парламенті два дні тому - 14 січня. За словами юриста Інституту медіа права Ігоря Розкладая, закон був прийнятий  Верховною Радою без дотримання процедури, публічного обговорення, без електронної фіксації та фактичного підрахунку голосів.

 

Проти цього закону виступили громадські організації та громадська рада при Комітеті з питань свободи слова та інформації.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY