detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
11.04.2024 11:12
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про мобілізацію
До другого читання із законопроєкту вилучили норму про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт про мобілізацію. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За остаточне ухвалення законопроєкту віддали голоси 284 депутати: 192 зі «Слуги народу», 18 з «Платформи за життя та мир», по 16 з «Голосу» та групи «Відновлення», 15 з групи «Довіра»,  12 із «За майбутнє», двоє — з «Батьківщини», а також 12 позафракційних. Жодного голосу не дала «Європейська солідарність».

До другого читання із законопроєкту вилучили норму, яка передбачала б демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби за рішенням Ставки Верхового Головнокомандувача. Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, за вилучення демобілізації із законопроєкту проголосували 227 депутатів. 

Як повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в етері телемарафону, демобілізацію з урядового законопроєкту виключили на тлі побажання від Генштабу ЗСУ, «який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози й ризики, які стають перед державою». Натомість уряд розробить окремий законопроєкт про ротацію та демобілізацію, але це може зайняти до восьми місяців, передає hromadske.

Нардеп Гончаренко раніше опублікував основні положення, які дійшли до другого читання:

За словами депутатки Ірини Фріз, у «мотиваційний пакет» для військовослужбовців увійшли такі норми:

Нагадаємо, оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію Верховна Рада підтримала у першому читанні 7 лютого. Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради цей законопроєкт 30 січня. Попередній варіант законопроєкту уряд вніс до Верховної Ради 25 грудня, однак згодом його відкликали, навіть не виносячи на голосування.

1 березня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки не підтримав пункт законопроєкту про мобілізацію щодо впровадження електронних повісток. Можливість реєстрації в електронному кабінеті призовника залишили як право, а не як обов'язок.

Читайте також:

Фото: пресслужба Президента України

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY