detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
13.06.2023 18:48
Російським видавництвам не вдається заохотити до співпраці британських авторів розважальної літератури навіть збільшенням гонорарів
Російським видавництвам не вдається заохотити до співпраці британських авторів розважальної літератури навіть збільшенням гонорарів
Сучасні британські письменники відмовляються продавати права на книжки російським видавцям через агресію РФ проти України.

Письменники з Британії дедалі частіше відмовляються продавати права на книжки російським видавцям через повномасштабну війну, яку РФ розв’язала проти України. Про це пише LB.ua з посиланням на публікацію The Guardian.

Британське видання зазначає, що цього року в Росії значно зріс попит на ескапістську літературу. Автори розважальної літератури, які працюють у Великій Британії, почали отримувати надзвичайно вигідні пропозиції від російських видавництв щодо продажу прав на фентезі, детективи, любовні романи. Незважаючи на це, багато письменників відмовляються від співпраці з росіянами.

«Ми залишаємо на розсуд наших авторів, чи хочуть вони приймати подібні пропозиції, це особисте рішення кожного автора, — каже провідна британська літературна агентка Кейт Неш. — На даний момент у нас досить багато пропозицій з Росії, і один видавець щойно збільшив свою ставку, щоб укласти угоду».

У публікації The Guardian фігурує автор історичних романів, ім’я якого видання не називає. За його словами, він відхилив пропозицію в кілька тисяч фунтів на щойно опубліковану книгу, хоча сума була вищою, ніж зазвичай.

«Я почувався б лицеміром, якби погодився, — сказав він. — Я не можу водночас лаяти телевізор щоразу, коли з’являються новини про чергове російське злодіяння, і закривати очі на рублі на моєму банківському рахунку».

Літературні агенти, які займаються комерційною художньою літературою, повідомляють, що російські пропозиції збільшилися в середньому на кілька тисяч фунтів і доходять до 5000 фунтів. 

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення Росії чимало українських культурних діячів почали закликати світову спільноту до бойкоту російської культури.

Так, «Детектор медіа» писав, що Українська кіноакадемія виключила Сергія Лозницю зі свого складу та звернулася до світової спільноти з проханням не позиціонувати режисера як представника української культурної сфери. До цього режисер висловив категоричну незгоду із закликом Української кіноакадемії бойкотувати російський кінематограф. 

Кінофестиваль «Берлінале» не підтримав ініціативу повністю бойкотувати російське кіно. 

В оргкомітеті Канн розповіли, чому включили до програми фільми російських режисерів.

Цього року Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відмовився від участі в Х Театральній Олімпіаді в Будапешті (Угорщина), яка має відбутися з 1 квітня по 1 липня. Таке рішення адміністрація театру ухвалила після того, як стало відомо, що у програмі фестивалю братимуть участь російські культурні діячі.

Організатори літературного фестивалю Prima Vista в Естонії 8 травня виключили з програми головну редакторку російського журналу ROAR, письменницю та перекладачку Лінор Ґоралік після протесту українських поетес.

Навесні цього року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» висловив думку, що з деякими росіянами після завершення війни можлива співпраця у сфері культури. Минулого року Олександр Ткаченко в інтерв'ю «ВВС News Україна» заявив, що відмовлятися від співпраці з «хорошими росіянами» — це недалекоглядно, але кожен випадок потрібно розглядати окремо.

Photo by: GeographyPhotos / Universal Images Group via Getty Images

 

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY