detector.media
23.11.2022 13:22
Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму
Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму
Євродепутати закликали ЄС до всеосяжної міжнародної ізоляції Росії.

У середу, 23 листопада, Європарламент підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Як повідомляє «Європейська правда», відповідну резолюцію підтримали 494 європарламентарі, 58 були проти, 44 утрималися.

Європарламент визнав, що Росія здійснює невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру України, в результаті чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях росіяни проводять «страти без суду і слідства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства». У резолюції згадано про масові вбивства в Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також напади на маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська.

Автори резолюції стверджують, що Росія порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі та зруйнувала 95% міста, перекриває доступ українців до газу, електроенергії, води та інтернету, а також до основних товарів і послуг.

«Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані Російською Федерацією проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, які Росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн; у світлі вищезазначеного визнає Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму», — йдеться у тексті резолюції.

Європарламент закликав ЄС розробити правову базу для визначення держав-спонсорів тероризму та закликав Раду ЄС розглянути питання про внесення Росії до європейського списку держав-спонсорів тероризму.

Крім того, євродепутати закликали ЄС та його держави-членів до всеосяжної міжнародної ізоляції Росії, зокрема у міжнародних організаціях, таких як Рада Безпеки ООН. Європарламент закликав країни ЄС утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території Росії.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Європарламенту та заявив, що «Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі».

Вітаю рішення @Europarl_EN про визнання Росії державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму. Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі.

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 23, 2022

Агенція Reuters зазначає, що резолюція Європарламенту має здебільшого символічний характер, оскільки «в ЄС немає законодавчої бази для її імплементації».

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій Росія названа терористичним режимом. Резолюція була ухвалена одностайно, за неї проголосували 99 депутатів, присутніх у залі, один утримався.

На визнанні Росії державою-спонсором тероризму наполягають Україна та низка європейських країн.

Зокрема, 10 травня Сейм Литви одноголосно підтримав резолюцію щодо визнання Росії державою-терористом, яка намагається знищити українську націю. 

18 жовтня парламент Естонії підтримав резолюцію про визнання Росії терористичним режимом.

26 жовтня верхня палата парламенту Польщі визнала владу Росії терористичним режимом. 

15 листопада нижня палата парламенту Чехії визнала чинний режим у Росії терористичним.

Однак президент США Джо Байден раніше заявляв, що Росію не слід визнавати державою-спонсором тероризму. 

США визнали державами-спонсорами тероризму Кубу, КНДР, Сирію, Іран. Відповідне рішення ухвалює держсекретар США. У разі визнання Росії державою-спонсором тероризму на Москву мають бути накладені ще більші обмеження, зокрема заборона експорту та продажу продукції оборонного призначення, контроль над експортом товарів подвійного призначення, потужні фінансові обмеження. Водночас Росія погрожує, що таке рішення США призведе до розірвання зв'язків між Москвою та Вашингтоном.

Фото: Martin Schulz/Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY