detector.media
31.08.2022 18:38
Депутати внесуть правки до «Закону про медіа» — Євгенія Кравчук
Депутати внесуть правки до «Закону про медіа» — Євгенія Кравчук
Співавторка законопроєкту розповіла, яких змін зазнає документ.

До другого читання депутати оновлять текст закону «Про медіа». Про це в коментарі «Детектору медіа» сказала народна депутатка від партії «Слуга народу», заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Цей варіант представлять після розгляду на комітеті з питань гуманітарної та інформполітики.

«Правки точно будуть. Ми побачили технічні помилки, зробимо уточнення формулювань, щоб не було різночитання у колег — з приводу навіть оцих 10 відсотків від 40, щоб не було вже жодних дискусій: як обраховується оце відхилення від квоти на радіо, яке без штрафу, — розповіла депутатка. — Ну, і ми чекатимемо висновку Європейської комісії, якісь правки можуть бути від європейців. Ми збільшили час подання правок з двох тижнів до трьох — до 21 дня — тому більш, мабуть, коректно говорити про правки ближче до закінчення цього терміну. Той варіант, який буде підготовлений до другого читання, буде готовий уже після розгляду на комітеті».

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, «за» проголосували 233 народні депутати.  27 липня 2022 року депутати внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС. Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним.

29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 депутатів, серед яких представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Громадянський рух «Відсіч» опублікував заяву з критикою окремих положень законопроєкту «Про медіа», які за його даними, містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Фото з фейсбук-сторінки Євгенії Кравчук

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY