detector.media
16.07.2021 14:56
Україна висловила протест через судилище над фрілансером «Радіо Свобода» та закликала РФ його відпустити
Україна висловила протест через судилище над фрілансером «Радіо Свобода» та закликала РФ його відпустити
Також у відомстві попросили міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Росію.

Міністерство закордонних справ України 16 липня висловило рішучий протест через незаконний судовий процес в окупованому Криму проти фрілансера «Крим.Реалії» (проєкт «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка та закликало Росії його відпустити.

«Висунуті 15 липня в Сімферопольському районному суді російської окупаційної адміністрації обвинувачення на адресу українського громадянина є повністю безпідставними. Розглядаємо судилище над Владиславом Єсипенком як продовження Російською Федерацією репресій проти незгідних із тимчасовою окупацією Кримського півострова, систематичне придушення свободи слова та перешкоджання діяльності незалежних ЗМІ», – заявили в зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС зазначили, що Росія повинна негайно звільнити Єсипенка та усіх незаконно утримуваних громадян України в Криму та на території РФ. Також у відомстві попросили міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Росію, зокрема санкційний, аби змусити її припинити грубі порушення прав людини в Криму.

Як писав ДМ, 15 липня 2021 року в підконтрольному РФ Сімферопольському районному суді оголосили обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка. Максимальний термін покарання, який загрожує Єсипенку – 18 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко знімав для проєкту «Крим.Реалії» синхрони на соціальні теми та робив опитування громадської думки кримчан. 10 березня 2021 року в окупованому Криму силовики Федеральної служби безпеки Росії затримали Єлизавету Павленко та фрілансера «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка, які 9 березня брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. 

12 березня Єсипенка арештували на два місяці, до 11 травня. Йому інкримінують ч.1. ст. 223-1 (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів) Кримінального кодексу Росії. Пізніше йому висунули нове обвинувачення: за ст. 222 (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) КК РФ. 

У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».

Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження про незаконне позбавлення волі через незаконний арешт Єсипенка.

У березні 2021 року до заарештованого в окупованому Криму Владислава Єсипенка допустили журналістів російського державного телеканалу «Крим 24». Зокрема, з ним спілкувався генпродюсер телеканалу Олег Крючков. На відео, опублікованому на сайті «Крим 24», Єсипенко підтвердив, що знімав на півострові для проєкту «Крим.Реалії», і сказав, що нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам. Дружина Владислава Єсипенка Катерина вважає це інтерв’ю з її чоловіком «свідченням побоїв, тортур і знущань». Вона каже, що з моменту затримання до Єсипенка так і не допустили незалежних адвокатів. Президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай вимагає негайно звільнити Єсипенка з-під варти.

6 квітня заарештований окупантами Владислав Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці. 9 квітня адвокат Олексій Ладін розповів, що працівники ФСБ Росії в Криму погрожували розправою Єсипенку після «суду».

Пізніше видання «Крим.Реалії» опублікувало лист Єсипенка, в якому він стверджує, що співробітники ФСБ катували його струмом, «біль був такий сильний, що очі вибухали вогнями, а мозок наче закипав». Представники ФСБ РФ намагалися вибити з нього зізнання і змушували обмовити себе. Захисник також повідомив, що 12 квітня працівник ФСБ Росії погрожував вбивством Єсипенку, якщо він відмовиться від «свідчень», що дав під тортурами. Ладін розповів, що в перші дні після затримання Єсипенка працівники ФСБ Росії незаконно відібрали в нього слину для проведення біологічної експертизи

5 травня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив на два місяці (до 11 липня) арешт Єсипенка. 6 липня окупанти продовжили арешт Єсипенка ще на шість місяців, до 18 грудня.

Фото: Кримська солідарність/Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY