detector.media
10.04.2021 15:18
Видання The Spectator назвало війну в Україні «громадянською». Але всі обговорюють коментар Мендель про це
Видання The Spectator назвало війну в Україні «громадянською». Але всі обговорюють коментар Мендель про це
Думки щодо того, чи правильний хештег використала речниця президента, розійшлися.

Прессекретар Посольства Великої Британії в Україні Олексій Курка звернув увагу на те, що британське видання The Spectator назвало війну в Україні «громадянською». Про це він написав у Facebook.

«Дорогі мої друзі, чи не хочете ви витратити 10 хвилин свого часу, щоб приєднатися до мене та надіслати електронний лист The Spectator про цю помилку? Дякую!» – підписав він відповідний скріншот із публікацією видання.

Фото: facebook.com/oleksiy.kurka

У коментарях під цим дописом прессекретарка президента України Юлія Мендель написала: «#NoCivilWar in Ukraine».

Її вирішив виправити колишній журналіст, політичний діяч Сергій Висоцький:

«Господи, Юля! No Civil War – це «ні – громадянській війні»! Якщо ви хотіли сказати «не громадянська війна» – варто щонайменше написати Not Civil War!» – написав він.  

Журналіст Людмила Маркиз додала, що вислів Юлії Мендель – «це українська англійська», по аналогії зі словами речниці про українську російську мову. Скріншоти з цими відповідями на коментар Юлії Мендель широко розійшлися в українському медійному середовищі фейсбука. Користувачів обурило, що речниця президента неправильно висловилася англійською, хоча свого часу працювала у NYT. 

Водночас далі у дискусії під дописом пана Курки з'явились також користувачі, які вважають, що речниця президента висловилася грамотно. Мовляв, її вислів можна трактувати як скорочений від «There is no civil war in Ukraine» тобто в Україні немає громадянської війни, що є правдою. Також на захист пані Мендель написали, що хештег #NoCivilWar активно використовували в США. Однак користувачі додавали його в контексті того, щоб не допустити громадянську війну в США, а не заперечити те, що наявна війна є громадянською.

4 квітня прессекретарка президента України Юлія Мендель в етері каналу «Дом» заявила, що російська мова є культурною спадщиною України, а українцям треба давно «піднятися над темою мови». 

«Українська мова, як і ідентичність – куди більше явище, ніж протистояння Росії, і в цьому наше поки не усвідомлене багатство. А російська, точніше українська російська – частина культурного розмаїття нашої країни. Російська не є і не була власністю виключно Росії», – вважає вона.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь не поділяє думки Мендель про існування в Україні «української російської мови».

Раніше очільник МВС України Арсен Аваков пропонував створити якісний російськомовний проукраїнський телеканал, який міг би зламати пропагандистську монополію Росії на міжнародному інформаційному ринку. Також Аваков запропонував розвивати «нашу російську мову».

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що коли Україна починає говорити російською, то слід чекати на прихід Володимира Путіна.

detector.media
DMCA.com Protection Status