detector.media
21.02.2021 17:29
У Грузії засудили громадянина Росії, який стежив за журналістом, що розкритикував Путіна
У Грузії засудили громадянина Росії, який стежив за журналістом, що розкритикував Путіна
Грузинський журналіст, який у 2019-му вилаявся на адресу Путіна в прямому ефірі, зможе повернутися до роботи.

У Грузії Тбіліський міський суд засудив до 4 років позбавлення волі громадянина Росії Магомеда Гуцієва за підробку документів, стеження і збір інформації про журналіста Георгія Габунію. Про це пише «Эхо Кавказа».

Грузинський журналіст, який у 2019-му вилаявся на адресу Путіна в прямому ефірі, зможе повернутися до роботи.

Гуцієв у період з 11 лютого до 13 червня 2020 року систематично стежив за журналістом і готував його вбивство. До країни він приїхав за підробленими документами на імʼя Васамбек Боков.

Затримали Магомеда Гуцієва в Тбілісі в червні минулого року.

Місцеві ЗМІ писали, що про підготовку злочину грузинських правоохоронців попередили спецслужби України. Вони також назвали замовником Кадирова.

Сам Кадиров після висловлювань Габунії в ефірі телеканалу «Руставі-2» порадив журналісту надійно сховатися.

Нагадаємо, 7 липня 2019 року в Грузії Георгій Габунія, ведучий авторської програми «P. S.» на телеканалі «Руставі-2», російською мовою звернувся до президента Росії Володимира Путіна, використовуючи лише нецензурні вирази. У зв’язку з інцидентом під будівлю каналу прийшли мітингувальники, які вимагали вибачень, припинення мовлення каналу та порушення кримінальної справи. Також вони закликали ведучого та генерального директора «Руставі-2» покинути канал.

8 липня гендиректор «Руставі-2» Ніка Гварамія повідомив, що орган саморегулювання телеканалу «Руставі-2» на два місяці відсторонив від роботи Георгія Габунію. Його не звільнили, через два місяці він мав повернутися до роботи. Однак 18 липня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) не встановив жодного порушення Конвенції з прав людини в справі грузинської телекомпанії «Руставі 2». Тим самим був залишений в силі вердикт Верховного суду Грузії від 3 березня 2017 року, згідно з яким активи компанії повинні перейти колишньому власнику Кібарі Халваши.

Публічний реєстр Мін'юсту Грузії зареєстрував Кібарі Халваши власником телекомпанії «Руставі 2». Тепер 60% телекомпанії «Руставі 2» належить Кібарі Халваши, решта 40% – компанії «Панорама».

Після цього відбулися збори партнерів – власників телерадіокомпанії «Руставі-2», на якому прийнято рішення про звільнення Нікі Гварамії з поста директора телекомпанії й призначення на цю посаду Паати Салія, юриста Кібарі Халваши. Крім того, Тбіліський міський суд 11 серпня обрав запобіжний захід у вигляді застави на суму 40 тисяч ларі (13,6 тис. дол.) колишньому генеральному директору грузинського телеканалу «Руставі-2» Ніку Гварамію, якого Генеральна прокуратура Грузії звинувачує у «використанні керівних повноважень на підприємстві з метою отримання вигоди, що спричинило значну шкоду».

12 серпня власник «Руставі-2», бізнесмен Кібар Халваші виставив канал на продаж нібито «через борги». Він уточнив, що готовий до переговорів щодо продажу телеканалу «із будь-якою зацікавленою особою», окрім Михеіла Саакашвілі.

Нове керівництво грузинського телеканалу «Руставі-2» звільнило ведучого авторської програми «P. S.» Георгія Габунію. Також були звільнені начальник інформаційної служби Нодар Меладзе і ведуча Нанука Жоржоліані. Крім того, ведучі новинної служби телекомпанії «Руставі 2» Діана Джоджуа і Михеіл Сесіашвілі в прямому ефірі оголосили, що йдуть з каналу.

Колишній генеральний директор грузинського телеканалу «Руставі-2» Нікі Гварамія заснував новий телеканал – Mtavari Arkhi («Головний канал»). Він також став генеральним директором нового каналу. За його задумом, «Головний канал» «має перехопити пальму першості» у «Руставі-2». Крім того, Нікі Гварамія запросив на роботу на «Головний канал» журналістів, яких звільнили з телекомпанії «Руставі-2».
Журналісти грузинської телекомпанії «Руставі-2» бойкотують роботу каналу, а саме: у ефір 21 серпня не вийшла низка новинних програм.

21-22 серпня з грузинської телекомпанії почали масово звільняються журналісти, зокрема з каналу пішли увесь склад журналістів інформаційного проєкту «Кур'єр», команда журналістів і операторів програми «P.S.», низка регіональних кореспондентів та ведучі літературної передачі «Суботній полудень».

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY