detector.media
16.08.2020 12:33
У Білорусі канали СТВ та ОНТ вийшли на протест, а Білоруське радіо приєдналось до забастовки
У Білорусі канали СТВ та ОНТ вийшли на протест, а Білоруське радіо приєдналось до забастовки
Все більше працівників державних ЗМІ Білорусі підтримують протест против фальсифікації виборів та насильства щодо мирних громадян та журналістіа.

Білоруські канали СТВ та ОНТ вийшли на протест, а колектив Білоруського радіо приєднався до загальнонаціональної забастовки. Про це повідомляє Tut.by.

14 серпня більше 20 співробітників телецентру за адресою Комуністична, 6, у Мынську вийшли на протест. У телецентрі працюють журналісти телеканалів СТВ і ОНТ. Учасники акції тримали в руках плакати «СТВ за справедливі вибори» та «СТВ за мир».

У дворі Будинку радіо на Красній, 4, співробітники Білоруського радіо записали відеозвернення, в якому повідомили, що приєднуються до загальнонаціонального страйку. Вони закликали зупинити насильство і провести чесні вибори.

Більш того, команда відправила запит на ім'я головного директора Першого національного каналу Білоруського радіо Антона Васюкевіча і голови Белтелерадіокомпанії Івана Ейсмонта.

У ньому колектив просить скористатися правом на страйк для захисту своїх національних інтересів і пред'являє ряд вимог: зокрема, визнати вибори президента 9 серпня недійсними та провести перевибори, звільнити політв'язнів та затриманих під час акцій протесту, надати їм медичну допомогу, забезпечити об'єктивне висвітлення подій державними ЗМІ, надати можливість працювати усім ЗМІ, навіть без акредитації тощо.

Як писав ДМ, співробітники Белтелерадіокомпанії планують 17 серпня вийти на страйк. Напередодні з ними зустрілись голова Ради Республіки та прессекретарка президента Білорусі, які намагались вмовити медійників не приєднуватись до протестів та продовжити упереджено висвітлювати події в країні.

Нагадаємо, у Білорусі після початку протестів, 9 серпня, з державних телеканалів та радіо почали масово звільнятися журналісти й ведучі. Відомо щонайменше про 22 працівники, які пішли з держЗМІ: ведучий «Беларусь 1» і «Беларусь 24» Євген Перлін, ведуча «Беларусь 1» Віра Каретнікова, голова інформаційного агентства «Белтелерадіокомпанія», ведучий телеканалу «Беларусь 1» Сергій Казловіч, ведуча СТВ Тетяна Бородкіна, ведучий «Беларусь 1» Володимир Бурко, ведуча Белтелерадіокомпанії й Unistar Ольга Бельмач, ведучий «Беларусь 1» і радіостанції «Пілот FM» Андрій Макайонок, ведучий на Першому каналі білоруського радіо Олександр Шустер, журналістка на Першому каналі білоруського радіо Тетяна Філіпченко, ведуча телеканалу ОНТ Ольга Богатиревіч, кореспондент «Беларусь 1» Олександр Лучонок, журналіст «БелТА» Павло Горбач, ведуча «Беларусь 3» Катерина Водоносова, ведучий «Белтелерадіокомпанії» Ілля Кононов, ведучі «НТВ-Беларусь» Максим Островський й Кирило Нестеровичведучий ОНТ, колишній начальник президентського пулу Дмитро Семченко, спортивний журналіст «Першого національного каналу Білоруського радіо» Сергій Беркутов, «голос» «Першого національного каналу Білоруського радіо»  Сергій Комаровський, випускова редакторка «БелТА» Тетяна Петручик, кореспондентка «Белтелерадіокомпанії» Антоніна Станкевич.

Журналісти державних ЗМІ Білорусі створили офіційне звернення до міністра інформації країни. Вони закликають не блокувати інтернет, звільнити затриманих журналістів, які висвітлювали протести, не перешкоджати роботі ЗМІ.

Фото: Tut.by

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY