detector.media
08.07.2016 16:05
Банк вніс кримського журналіста Миколу Семену до списку «терористів» і заблокував картку
Банк вніс кримського журналіста Миколу Семену до списку «терористів» і заблокував картку
Кримський журналіст Микола Семена, якого на окупованому півострові ФСБ переслідує за звинуваченням у «сепаратизмі», повідомляє, що з 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Намагаючись розібратись у ситуації, журналіст Микола Семена відвідав кілька відділень РНКБ. Журналісту повідомили, що його прізвище внесли до списку «терористів».

«Для вирішення моєї проблеми директору відділення довелось писати службову записку до відділу безпеки банку, після чого мій рахунок розблокували лише для однієї операції – касир видала мені гроші. Це сталось о 17 годині 51 хвилину, тобто за 9 хвилин до закриття банку. Мені на одну цю операцію довелось витратити цілий день. І тепер так треба діяти щоразу: звернення до директора, службова у відділ безпеки, розблокування лише на один раз», – розповів Микола Семена.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що пана Семену можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

На фото - Микола Семена

Фото: з відкритих джерел

detector.media