Нацкомісія з утвердження свободи слова рекомендує Генпрокуратурі поінформувати громадськість про розслідування справи Калашникова

21 Травня 2008
3225
21 Травня 2008
11:43

Нацкомісія з утвердження свободи слова рекомендує Генпрокуратурі поінформувати громадськість про розслідування справи Калашникова

3225
Нацкомісія з утвердження свободи слова рекомендує Генпрокуратурі поінформувати громадськість про розслідування справи Калашникова
Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України висловлює занепокоєння щодо факту закриття кримінальної справи за фактом побиття знімальної групи телеканалу СТБ, відомої як «справа Калашникова».
 
«Останнім часом в Україні з’явилося чимало тривожних сигналів про порушення прав журналістів. Значна частина їх стосується перешкоджанню законній професійній діяльності представників мас-медіа. Це, в свою чергу, обмежує право суспільства на інформацію, що є одним із основоположних прав людини та забезпечує стабільне існування громадянського суспільства і демократії», - ідеться у заяві, поширеній Нацкомісією 21 травня.
 
«Серед таких випадків перешкоджання роботі журналістам каналу СТБ народним депутатом Олегом Калашниковим 12 липня 2006 року. За цим фактом Печерська районна прокуратура столиці порушила кримінальну справу за ст. 171 Кримінального кодексу України, а 10 квітня 2008 року Прокуратура міста Києва закрила справу «за відсутністю складу злочину». Президент України Віктор Ющенко ще в липні 2006 року наголосив, що вважає неприпустимим випадок, коли народний депутат дозволяє собі перешкоджати роботі журналістів і підтримав солідарну реакцію представників засобів масової інформації на брутальний інцидент з побиттям їхніх колег біля Верховної Ради», - нагадують автори заяви.
 
Відтак, Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України вважає за необхідне рекомендувати Генеральній прокуратурі України публічно поінформувати громадськість про розслідування цієї справи у відповідності до вимог законодавства України та міжнародних стандартів.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3225
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду