Уряд забув, що Україна 2015 року має перейти на цифрове мовлення – Томенко

Уряд забув, що Україна 2015 року має перейти на цифрове мовлення – Томенко

10 Січня 2014
6042
10 Січня 2014
14:23

Уряд забув, що Україна 2015 року має перейти на цифрове мовлення – Томенко

6042
Уряд забув, що Україна 2015 року має перейти на цифрове мовлення – Томенко
Уряд забув, що Україна 2015 року має перейти на цифрове мовлення – Томенко

Уряд, формуючи бюджет на 2014 рік, не врахував, що наступного року Україна переходить на цифрове мовлення, і не передбачив кошти на сеп-топ-бокси. Це означає, що соціально незахищені категорії населення без тюнерів не зможуть дивитися телебачення, сказав голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко 10 січня на нараді з представниками органів державної влади, що здійснюють державне регулювання у сфері медіа, та представниками державних і комунальних ЗМІ з питань держбюджету України на 2014 рік.

 

За словами першого заступника голови Держкомтелерадіо Анатолія Мураховського, на майже 600 тисяч тюнерів потрібно 306 млн грн.

 

Також критично недофінансована стаття бюджету на поширення сигналу. За словами заступника генерального директора Концерну РРТ Анатолія Антоненка, на 2014 рік Концерн потребує близько 113 млн грн. Якщо цих коштів не буде, то можуть бути перебої з трансляцією НТКУ, НРКУ, ОДТРК та інших державних каналів.

 

Микола Томенко запевнив присутніх, що Комітет с питань свободи слова підготує пропозиції щодо внесення змін до проекту бюджету, акцентуючи увагу перш за все питаннях цифрового мовлення, поширення телерадіосигналу і відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. «Ювілей - це не один день, це цілий рік. 2014-й і в Україні, і в світі визнано роком Шевченка, тому ювілей Кобзаря треба відзначити на достойному рівні», - сказав Микола Томенко.

 

Голова Комітету сподівається, що 16 січня відбудеться повноцінне перше читання законопроекту про бюджет на 2014 рік.

 

Як писала «Детектор медіа», на державне телебачення і радіо в проекті держбюджету на 2014 рік запланували на 67 млн грн менше, ніж торік. На національне кіно передбачили на 31 млн грн менше, ніж торік. Фінансування «Голосу України», «Ради» та «Урядового кур'єра» у держбюджеті на 2014 рік планують зменшити, а Нацради - збільшити.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6042
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду