Нацрада призначила позапланову перевірку ТРК «Ера» через відсутність мовлення
Питання було винесено на розгляд Нацради з голосу. Згідно з порядком денним засідання Нацрада планувала розглянути інше питання – про анулювання ліцензії телеканалу «Ера» на цілодобове супутникове мовлення за заявою самої компанії, яка вже тривалий час не веде цілодобового мовлення на супутнику. Але компанія цю заяву відкликала.
Натомість Нацрада за результатами моніторингу 19 квітня виявила, що відсутнє не лише цілодобове мовлення «Ери» на супутнику, а й ефірне аналогове мовлення «Ери» в регіонах України обсягом 5 годин 18 хвилин на добу по мережі УТ-1 (цю мережу «Ера» ділить з телеканалом «UA: Перший») і супутникове мовлення «Ери» обсягом 5 годин 18 хвилин на добу (із супутника відбувається роздача сигналу «Ери» по ефірних передавачах мережі УТ-1).
Сама ТРК «Ера» поскаржилася до Нацради на Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), з якою ділить ефірну мережу УТ-1, за те, що НСТУ нібито вилучила «Еру» зі свого супутникового сигналу, через що й припинилася роздача сигналу «Ери» на ефірні передавачі в регіонах. Унаслідок цього ефірне мовлення «Ери» є лише в Києві, а в інших містах у час мовлення «Ери» на частотах УТ-1 транслюється чорний квадрат.
Нацрада призначила позапланову перевірку за всіма трьома ліцензіями «Ери», щоб розібратися в причинах припинення мовлення. Також Нацрада планує дізнатися подробиці в НСТУ та в Концерну РРТ, який є оператором передавачів мережі УТ-1.
Між тим 30 квітня завершується строк дії ліцензії ТРК «Ера» на ефірне аналогове мовлення в мережі УТ-1. Компанія подала заяву на продовження ліцензії. Водночас законом про суспільне мовлення передбачено, що суспільний мовник, з яким зараз «Ера» ділить ефір, повинен мати цілодобове мовлення на своїх частотах. Унаслідок цього виникла юридична колізія. Її вирішення залежить від подальших дій Нацради. Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва, коментуючи це питання, зауважила: «Згідно з буквою закону я не бачу підстав, щоб не продовжити ліцензії. Та за духом закону в Суспільного, має бути 24 години мовлення. Але як це зробити?».
Нацрада поки що не розглядала заяви ТРК «Ера» про продовження ліцензії. Доки регулятор не прийняв ніякого рішення (продовжити або відмовити в продовженні), діє стара ліцензія «Ери», навіть якщо вона прострочена.
Зазначимо, що в телеканалу «Ера» є борги перед Концерном РРТ, Харківським ОРТПЦ та Одеським ОРТПЦ за послуги з розповсюдження ефірного сигналу, про що свідчать судові рішення в єдиному реєстрі судових рішень. Зокрема, Концерн РРТ стягує з ТРК «Ера» через суд 10,1 млн грн (з урахуванням пені, річних відсотків та інфляційних витрат) заборгованості за 2014 рік (суди всіх інстанцій прийняли рішення на користь Концерну) і 6,2 млн грн заборгованості за 2016 рік (справа розглядається в апеляції).
Сам телеканал «Ера» оскаржує тарифи Концерну РРТ в адміністративному суді. Апеляційний суд зобов’язав НКРЗІ та Держспецзв’язку привести тарифну політику Концерну РРТ у відповідність із законодавством. Справа розглядається в касації.