Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок

Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок

9 Липня 2015
1960

Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок

1960
Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок
Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок

Державний комітет телебачення та радіомовлення звернувся до Державної фіскальної служби України з проханням включити до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, 38 книжкових видань антиукраїнського змісту. Про це повідомила прес-служба комітету.

 

Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що це рішення продиктоване необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму.

 

«Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування. У ньому зараз - 38 назв видань таких одіозних персонажів, відомих українофобів  як Е. Лимонов, С. Доренко, сповідувач праворадикальних, екстремістських, імперських ідей О. Дугін, штатний автор "російського імперського руху" С. Родін та інш. Назви їхніх опусів уже говорять самі за себе: "Вперед в СССР", "Сверхчеловек говорит по-русски", "Независимая Украина: крах проекта", "Киев капут", "Поле боя - Украина. Сломанный трезубец"», - повідомив пан Червак.

 

У прес-службі Держкомтелерадіо підкресили, що діють в правовому полі: ст.28 Закону України «Про видавничу справу» забороняється розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, яка може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

 

Комітет звернутися до громадських активістів з проханням допомогти у виявленні книжкових видань антиукраїнського змісту, якими варто було б поповнили перелік.

 

У разі виявлення прикладів таких книг у торговельній мережі потрібно повідомляти Держкомтелерадіо за тел. (044) 278-87-56.

 

Нагадаємо, українські видавці вважають, що Україна потребує системної підтримки книговидання та читання як асиметричної відповіді на розв'язану проти неї інформаційну війну. Про це йдеться у меморандумі, який було підписано на засіданні першої Книжкової Ради в Харкові 28-29 травня за участі керівника Держкомтелерадіо Олега Наливайка.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1960
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду