Суд у Росії залишив Надію Савченко під арештом – вона продовжить голодування

Суд у Росії залишив Надію Савченко під арештом – вона продовжить голодування

22 Грудня 2014
3710

Суд у Росії залишив Надію Савченко під арештом – вона продовжить голодування

3710
Суд у Росії залишив Надію Савченко під арештом – вона продовжить голодування
Суд у Росії залишив Надію Савченко під арештом – вона продовжить голодування

Московський міський суд відхилив скаргу української льотчиці, народного депутата («Бітьківщина») Надії Савченко і залишив її під арештом. Про це повідомляє російське видання «Грани.ру» у своєму Twitter.

 

«Суддя Васюнин відхилив скаргу Савченко, залишив її під арештом», - йдеться у повідомленні.

 

«Мосміськсуд визнав законним продовження до 13 лютого 2015 терміну арешту колишнього українського військовослужбовця Надії Савченко, обвинуваченої у причетності до вбивства російських журналістів під Луганськом. Апеляційна колегія суду відхилила скаргу захисту Савченко, яка наполягала на її звільненні з-під варти», - йдеться в повідомленні російського агентства «ИТАР-ТАСС».

 

Надію Савченко не було доправлено до суду, вона брала участь у засіданні за допомогою відеоконференції з СІЗО.

 

Перед рішенням суду Надія Савченко заявила, що якщо її не випустять з-під арешту, то вона голодуватиме безстроково. «Буду продовжувати голодування, поки не повернусь в Україну. Це не суїцид, а єдиний доступний мені метод боротьби. Якщо рішення суду не зміниться, буду продовжувати голодування безстроково», - передає її заяву «Грани.ру».

 

На суді Надія Савченко також заявила, що є військовополоненою і вимагає від слідства не затягувати розгляд її справи в очікуванні політичного рішення. «Я є викраденою людиною, перевезеною незаконно з території України на територію Росії. Я є військовополоненою, і які-небудь дії до мене з боку РФ є незаконними і просто фарсом», - передає її слова «Укрінформ».

 

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що СБУ передала адвокатам української льотчиці, народного депутата (фракція «Батьківщина»)  Надії Савченко докази непричетності до загибелі в зоні АТО журналістів каналу «Россия 1», в якій звинувачує громадянку України російська сторона.

 

18 грудня президент РФ Володимир Путін під час так званої великої прес-конференції у Москві заявив, що українська льотчиця Надія Савченко буде негайно звільнена, якщо слідство і суд встановлять, що вона не винна у загибелі журналістів телеканалу «Россия 1», але понесе покарання, якщо російський суд визнає її винною.

 

17 грудня Марк Фейгін, адвокат української льотчиці, народного депутата Надії Савченко,  заявив, що дані білінгу її мобільного телефону доводять алібі його підзахисної і її непричетність до загибелі російських журналістів під Луганськом. Інший адвокат льотчиці Ілля Новіков повідомив, що дані білінгу мобільних телефонів як його підзахисної, так і загиблих російських журналістів будуть «сьогодні-завтра» передані у слідчі органи РФ.

 

На думку Марка Фейгіна, незважаючи на наявність доказів невинуватості української громадянки, питання звільнення Надії Савченко вирішуватиметься у Кремлі особисто президентом РФ Володимиром  Путіним.

 

Водночас адвокат Микола Полозов заявив, що Надія Савченко може бути звільнена наприкінці січня після отримання статусу делегата від України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). З набуттям нею дипломатичного імунітету РФ не матиме права утримувати українську громадянку у СІЗО і переслідувати її у кримінальній справі за звинуваченням у загибелі журналістів каналу «Россия 1».

 

15 грудня Надія Савченко оголосила голодування у зв'язку з тим, що їй не надавалося необхідне медичне обслуговування. Один з її адвокатів Ілля Новіков повідомив, що стан здоров'я української льотчиці різко погіршився через запалення вуха, вона втратила слух. Ілля Новіков заявив, що Надія Савченко має намір продовжувати голодування  у СІЗО як мінімум до 22 січня. На цю дату призначено засідання Московського міського суду, де розглядатиметься апеляція на рішення про її арешт.

 

Наразі Надія Савченко перебуває у СІЗО-6 Москви в одиночній камері, заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» її адвокат Микола Полозов.

 

16 грудня Президент України Петро Порошенко закликав світ допомогти у звільненні з російського полону Надії Савченко та інших українців. Про це він написав у своєму Twitter. Петро Порошенко переконаний, що світ має разом із Україною домагатися від Росії звільнення полонених нею українців.

 

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко стала членом парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони. Парламентська Коаліція делегує обраній від «Батьківщини» народним депутатом Надії Савченко право представляти Верховну Раду у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а відтак вона отримає дипломатичний статус і Росія змушена буде її звільнити. 

 

30 жовтня  в ЗМІ з'явилася інформація про те, що за результатами проведеної в московському інституті ім. Сербського психолого-психіатричної експертизи Надію Савченко визнали осудною. 18 листопада російське слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко.  

 

27 жовтня Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року.  28 жовтня стало відомо, що російські слідчі інкримінують українській льотчиці Надії Савченко також незаконний перетин державного кордону РФ.

 

Захист української льотчиці Надії Савченко клопотатиме про допит самопроголошеного голови «ЛНР» Ігоря Плотницького. Надія Савченко побачила Ігоря Плотницького по телебаченню  та упізнала в ньому одного зі своїх викрадачів.

 

16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках. 

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.  

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3710
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду