Business Radio Group приєдналася до дослідження аудиторії радіо від GfK

25 Грудня 2012
7728
25 Грудня 2012
18:06

Business Radio Group приєдналася до дослідження аудиторії радіо від GfK

7728
Показники радіостанцій цього холдингу будуть відображені в четвертій хвилі дослідження
Business Radio Group приєдналася до дослідження аудиторії радіо від GfK

Радіохолдинг Business Radio Group («Шансон», «Шарманка», «Ренесанс», «Бізнес-радіо», DJ FM) став учасником дослідження аудиторії радіо, що проводить компанія GfK Ukraine на замовлення галузевого об'єднання «Радіокомітет». Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердили в «Радіокомітеті».

 

На початку зими новим керівництвом Business Radio Group було прийнято рішення відкрити співпрацю з компанією GfK, йдеться в повідомленні прес-служби холдингу. На сьогодні Business Radio Group у своїй роботі використовуватиме рейтинги двох вимірювачів - TNS Ukraine і GfK Ukraine.

 

На думку виконавчого директора холдингу Марії Семенової, такий підхід забезпечить найбільш об'єктивну оцінку роботи українських радіостанцій і покаже достовірну ситуацію на ринку.

 

Раніше голова правління Business Radio Group Анатолій Євтухов висловлював недовіру дослідженню GfK і критикував його високу вартість.

 

Радіостанції холдингу Business Radio Group вимірювалися GfK, але їхні показники не відображалися в результатах дослідження та були приховані в категорії «Інше», оскільки радіостанції не були учасниками (передплатниками) дослідження.

 

«Нам часто ставили питання про те, чому в дослідженні не показані ті чи інші радіостанції. Ми завжди пояснювали, що присутність у дослідженні - це вибір самих радіокомпаній, ми ж, зі свого боку, забезпечуємо вимірювання всіх діючих радіостанцій», - нагадує Катерина М'ясникова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників (керівний партнер «Радіокомітету»).

 

У четвертій хвилі дослідження всі користувачі зможуть бачити показники компаній, що входять до Business Radio Group. «Із цього моменту ми можемо сказати, що дослідження підтримали майже 100% гравців ринку», - додала пані М'ясникова.

 

Водночас досі не є учасниками дослідження GfK загальнонаціональні мережі «Ера» та Перший канал Національного радіо (УР-1), які в дослідженні компанії TNS минулого року входили до топ-15 радіомереж.

 

Як відомо, до 2012 року радіослухання по Україні не досліджувалося окремо, а вивчалося в рамках проекту «MMI Україна» (дослідження споживання різних товарів і послуг) компанії TNS Ukraine за методом особистого інтерв'ю face-to-face (за методом DAR CATI TNS Ukraine вимірювала лише київські радіостанції).

 

За результатами конкурсу відкритих пропозицій, проведеного «Радіокомітетом», наприкінці 2011 року компанія GfK виграла право досліджувати радіоаудиторію на наступні три роки. Учасниками дослідження стали як члени «Радіокомітету» (найбільші радіохолдинги «ТАВР медіа» та Радіогрупа УМХ, Незалежна асоціація телерадіомовників і рекламні агенції), так і більшість незалежних радіомереж і радіостанцій (наприклад, «Люкс ФМ», Super Radio, «Гала-радіо», «Просто-радіо», «Радіо 24»).

 

Дослідження GfK проводиться з початку 2012 року за методикою DAR CATI (комп'ютеризоване телефонне опитування слухання за вчорашній день) серед населення віком 12-65 років у 90 містах із населенням понад 50 тис. осіб. Вибірка становить 47280 респондентів та репрезентує за регіонами, розміром населеного пункту, віком і статтю 16 млн українців. Вимірювання проводяться 36 тижнів на рік (за винятком святкових тижнів, коли радіослухання значно відрізняється), а щодня відбувається 190 інтерв'ю.

 

При цьому TNS Ukraine теж продовжує вимірювати аудиторії радіо.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7728
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду