Мовна цензура в Сингапурі

7 Травня 2002
731
7 Травня 2002
13:40

Мовна цензура в Сингапурі

731
На болючому мовному питанні вирішив поспекулювати кіновиробник з Сингапуру Колін Го для реклами своєї нової кінокомедії та словника місцевого діалекту англійської мови.
Мовна цензура в Сингапурі
Він започаткував громадську кампанію під назвою “Збережемо наш сінгліш!” і звернувся з відкритим листом до уряду Сингапуру, протестуючи з приводу політики за чистоту англійської.

“Сінгліш” є унікальною сумішшю англійської з малазійською, тамільською мовами та з кількома китайськими діалектами. Кампанія Коліна Го на захист “сінгліша” стартувала в Сингапурі паралельно з другою щорічною урядовою кампанією “Говоримо чистою англійською!”, мета якої спростити спілкування і контакти місцевих жителів з західними бізнесменами, оскільки майже вся економіка цієї країни орієнтована на торгівлю зі США і Великобританією.

Досить несподіваний маркетинговий виверт сингапурського кіновиробника отримав і політичне підЄрунтя. Через використання ненормативного “сінгліша” уряд Сингапуру розпорядився зняти з телеефіру 15-секундний рекламний ролик до його кінокомедії, що зветься "Кіно про півня, що говорить” (Talking Cock the Movie). Мотив урядовців такий: назва фільму на “сінгліші” означає буквально “Кіно про мовну нісенітницю”. Керівництво Сингапурської телерадіокомпанії уникає пояснень такої цензури, але кіновиробник не збирається покладати рук. Він заявив, що добиватиметься скасування заборони на використання “сінгліша” на радіо і телебаченні, який, на його думку, є в Сингапурі повноправною частиною місцевої культури. "С-інгліш” для Сингапуру, як діалект кокні для лондонців", заявив Го.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
731
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду