Єврокомісія закликає невідкладно відмінити е-декларування для активістів і журналістів-розслідувачів

Єврокомісія закликає невідкладно відмінити е-декларування для активістів і журналістів-розслідувачів

6 Травня 2017
1552
6 Травня 2017
10:16

Єврокомісія закликає невідкладно відмінити е-декларування для активістів і журналістів-розслідувачів

1552
Європейська Комісія розраховує, що українська влада продовжить активну боротьбу с корупцією, проте скасує одне з положень відповідного законодавства, яке зобов'язує представників громадських організацій та їхніх підрядників декларувати власні статки.
Єврокомісія закликає невідкладно відмінити е-декларування для активістів і журналістів-розслідувачів
Єврокомісія закликає невідкладно відмінити е-декларування для активістів і журналістів-розслідувачів

Про це повідомляє DW з посиланням на відповідь прес-служби Єврокомісії. 

Зазначається, що Брюссель уже порушував у контактах з Києвом це питання і продовжує це робити. Єврокомісія закликала «невідкладно» переглянути законодавчу норму про декларування доходів представниками неурядових організацій.

«Від будь-якого заходу, який ставатиме на заваді суттєвій ролі громадянського суспільства, слід утриматися», - йдеться у відповіді.

У Єврокомісії наголосили, що саме громадські організації мали першорядне значення в боротьбі з корупцією в Україні, тоді як е-декларації для них стали «кроком назад».

Раніше 20 депутатів, які є членами Європейського парламенту і учасниками неформальної групи «Друзі європейської України», попросили українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції. Про це йдеться у листі, направленому 4 травня на ім'я президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера парламенту Андрія Парубія.

Нагадаємо, 27 березня Петром Порошенком було підписано закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів. 30 березня він набув чинності

Як писав «Детектор медіа», 24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів.

Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко мав ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.

25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».

28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про електронне декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна» закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції».

У Міністерстві закордонних справ ФРН повідомили, що розраховують на внесення зміни до антикорупційного закону найближчим часом.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1552
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду