ПРОЕКТИ
15:00
Четвер, 3 Серпня 2017

Cуд зобов’язав «Нафтогаз» повторно розглянути запит журналістки Тетяни Козирєвої

Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення за позовом журналістки «Української правди» Тетяни Козирєвої проти НАК «Нафтогаз», яким визнав дії відповідача неправомірними і зобов’язав компанію розглянути запит повторно і таки надати відповідь у межах ЗУ «Про доступ до публічної інформації»
Cуд зобов’язав «Нафтогаз» повторно розглянути запит журналістки Тетяни Козирєвої
Cуд зобов’язав «Нафтогаз» повторно розглянути запит журналістки Тетяни Козирєвої

Про це повідомляє «Доступ до правди».

Як зазначено, суд роз’яснив, що не може зобов’язати «Нафтогаз» надати ці контракти, оскільки у відповіді, яку було надано на запит, не йшлося про те, що таких контрактів немає - ця інформація прозвучала лише у запереченнях на позов.

«Суд не може досліджувати, чи є такі контракти чи немає. Але це може стати предметом наступного позову, коли буде надано повторну відповідь на запит. Поки ж позивач відмовив у наданні публічної інформації взагалі, а я їх зобов’язую її надати», –  проголосила у залі засідань суддя Нана Вєкуа.

Юрист позивача Олександр Бурмагін вважає, що головне у цьому рішенні, що суд наголосив, що це неправомірна відмова, а посилання на те, що інформація є комерційною, безпідставне.

Позов підтримано ініціативою «На суд за доступ», яка компенсує витрати на судовий збір. 

Нагадаємо, 11 квітня журналістка видання «Українська правда» Тетяна Козирєва звернулася з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва з приводу ненадання ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» публічної інформації.

29 травня Окружний адміністративний суд міста Києва переніс розгляд справи журналістки Козирєвої до ПАТ «Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"».

У червні на судовому засіданні «Нафтогаз» пояснив, що не надав на інформаційний запит копії контрактів, укладених із бельгійською компанією CabinetDN та американською компанією ValueBridge, бо «національна акціонерна компанія "Нафтогаз" не укладала контрактів з більгійською компанією CabinetDN та американською компанією ValueBridge».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
394
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop