На Майдані пройшла акція з нагоди 16-ї річниці вбивства Георгія Гонгадзе

На Майдані пройшла акція з нагоди 16-ї річниці вбивства Георгія Гонгадзе

17 Вересня 2016
1533
17 Вересня 2016
10:10

На Майдані пройшла акція з нагоди 16-ї річниці вбивства Георгія Гонгадзе

1533
Ввечері 16 вересня в Києві на Майдані Незалежності пройшла акція з нагоди 16-ї річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Ініціаторами акції виступили кілька українських медіаорганізацій: Інститут Масової Інформації, «Детектор медіа», Національна спілка журналістів України, Інститут Медіа Права, «Центр ЮА», «Інтерн'юз-Україна».
На Майдані пройшла акція з нагоди 16-ї річниці вбивства Георгія Гонгадзе
На Майдані пройшла акція з нагоди 16-ї річниці вбивства Георгія Гонгадзе

Подібні мітинги пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів щороку відбуваються в Києві та інших містах 16 вересня, в день зникнення Георгія Гонгадзе.

Громадські активісти і журналісти розповіли про утиски свободи слова у Криму

Журналісти запалили свічки пам'яті

В акції взяли участь близько 60 людей, це найменш чисельна акція за останні роки.

Роман Кабачій (ІМІ) розповідає про статистику порушень прав журналістів

Головний редактор Цензор.net Юрій Бутусов

Лариса Дроздова (NewsNetwork), Юрій Бутусов (Цензор.net), Світлана Остапа («Детектор медіа»)

Михайло Ткач («Радіо Свобода»)

Народний депутат Сергій Лещенко і народний депутат 6 скликання Михайло Волинець

Ігор Розкладай (ЦЕДЕМ) і Ольга Седова (Посольство Швеції)

Не встигли розійтися ті, хто прийшов вшанувати пам’ять загиблих журналістів, а поруч на Майдані вже лунала весела музика і розпочалося танцювальне шоу. Гібридне життя.

Нагадаємо, 16 вересня представники українських медіаорганізаційрозповсюдили заяву, у якій вимагають від Президента України, прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ, Генпрокурора системно провести оперативні і якісні розслідування агресії щодо журналістів.

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня у Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

У березні нині вже колишній заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук заявив, що активні слідчі дії у справі Георгія Гонгадзе розпочалися після 10-літньої перерви з призначенням очільником ГПУ Віктора Шокіна. Як відомо, обидва прокурори зараз у відставці.

Фото - Олексій Темченко і Світлана Остапа

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1533
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду