ПРОЕКТИ
17:26
Вівторок, 10 Лютого 2015

Львівський осередок НМПУ заявляє, що підстави для арешту Руслана Коцаби існували

Львівський осередок НМПУ заявляє, що підстави для арешту Руслана Коцаби існували
Львівський осередок НМПУ заявляє, що підстави для арешту Руслана Коцаби існували

Львівський обласний осередок Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) заявляє, що не згоден із заявою центрального комітету НМПУ, який висловив стурбованість недостаньо обґрунтованим арештом івано-франківського блогера Руслана Коцаби і  вважає, що його затримали обґрунтовано.  Про це сьогодні, 10 лютого, під час прес-конференції повідомив голова ЛОО Незалежної медіа-профспілки Роман Рак, інформує ІА ZIK.

 

«Хоча незалежна медіапрофспілка просто висловила свою думку щодо дій Служби безпеки України, однак всередині організації відбулася дискусія на цю тему. Рішення приймав київський комітет, який згідно з статутом має такі повноваження, але львівський осередок мав іншу точку зору», - сказав Роман Рак.

 

Він наголосив, що важливим моментом є те, що Руслана Коцабу затримали не як журналіста, а як громадянина чи громадського діяча.

 

«Його вина полягає не в тому, що він просто висловлював свою громадянську позицію. Врешті його затримували не як журналіста, це дуже принциповий момент. Затримали громадянина, який закликав саботувати мобілізацію. Це не просто думка, це вже конкретна дія, яка може мати наслідки», - зазначив керівник місцевого осередку профспілки.

 

Однак, на його думку, заклики однієї людини, яка до того ж раніше не була популярною у суспільстві, не могли призвести до зриву мобілізації, тому таке формулювання звинувачення є маніпуляцією з боку СБУ.

 

«Особисто я переконаний, що Коцаба став жертвою російської пропаганди. На сході йому показали один пазл картини, в якому не було російських  найманців, катувань українських військових, і він в це повірив і поширив це на всю картину війни. Навряд там є елементи шпигунства, але це людина, яка повелася на тимчасову славу і популярність, і почала просувати таку інформацію», -  сказав Роман Рак.

 

Також він додав, що, арештувавши Руслана Коцабу, СБУ сформувала нову інформаційну бомбу, дала російській пропаганді ще один козир, що може призвести до програшу в інформаційній війні.

 

Нагадаємо, івано-франківського блогера Руслана Коцабу арештовано на 60 діб за звинуваченням у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України. В ухвалі Івано-Франківського міського суду від 8 лютого йдеться, що Руслан Коцаба працював на замовлення російського телеканалу «НТВ».

 

Незалежна медіапрофспілка України вважає, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголошують у НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Русала Коцаби притянення його до кримінальної відповідальності створює  прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, у якій стверджує, що «українського журналіста» Руслана Коцабу заарештовано за підозрою у державній зраді «через публікацію відеоролика», вимагає негайно його звільнити і вважає його в'язнем совісті.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3823
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.4% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.4% (49)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.7% (24)
 
Інше або коментар:
4.4% (4)
 
Загалом відповідей: 90
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop