detector.media
13.10.2014 14:17
«Зеонбуд» вмикав кодування на вихідних – Олег Черниш
«Зеонбуд» вмикав кодування на вихідних – Олег Черниш

Компанія «Зеонбуд», яка є провайдером чотирьох загальнонаціональних мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5, вмикала систему умовного доступу (кодування) 32 телеканалів у мультиплексах на вихідних. Про це «Детектор медіа» повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш, посилаючись на дані кількох незалежних джерел - дистрибуторів телевізійної техніки.

 

«Я отримав підтвердження з трьох різних джерел, що в п'ятницю (10 жовтня. - ТК) в другій половині дня було увімкнено кодування всіх телеканалів. Протягом п'ятничного вечора, суботи і неділі були закодовані всі канали, крім "112-Україна". Національна рада не контролювала цифрове мовлення в цей період, але не довіряти людям, з якими я спілкувався, у мене підстав немає», - повідомив пан Черниш.

 

За даними апарату Національної ради, станом на 11:30 13 жовтня закодованими виявилися 12 каналів, 20 - знову розкодовані, повідомив пан Черниш.

 

За словами пана Черниша, Національна рада робитиме свої висновки із ситуації, виноситиме питання «Зеонбуду» на засідання і вирішуватиме, чи застосовувати щодо компанії санкції.

 

Олег Черниш пов'язує повторне закодування «Зеонбудом» сигналу телеканалів із появою на ринку дешевих сет-топ-боксів ціною 310-350 грн, які приймають відкритий цифровий сигнал стандарту DVB-T2.

 

«Моє припущення - ці дії "Зеонбуду" спрямовані на те, щоб не пускати інших продавців сет-топ-боксів на ринок і підтримати монополію на дорогі телетюнери. Це прозорий натяк "Зеонбуду" для продавців техніки, що вони можуть у будь-який момент вмикати і вимикати кодування», - припустив пан Черниш.

 

У свою чергу член Громадської ради при Нацраді Роман Хімич вважає, що відновлення кодування - це «виклик власників і компанії "Зеонбуд" і діючій владі, і народу України». «Ці люди демонструють, що саме вони фактично визначають порядок денний у галузі телебачення. Іншими словами, вони утверджують свою владу в цій галузі, - вважає він. - Очевидно, що це не технологічна і не регуляторна, але на 100% політична проблема».

 

Як писала «Детектор медіа» з посиланням на члена Громадської ради при Нацраді Олександра Глущенка, у суботу, 11 жовтня, компанія «Зеонбуд» знову увімкнула систему умовного доступу, повернувши кодування 32 телеканалів у мультиплексах. У прес-служб компанії «Зеонбуд» цю інформацію спростували, запевнивши, що станом на 13 жовтня розкодованими залишаються 20 телеканалів із 32.

 

Нагадаємо, що 17 липня Нацрада зобов'язала «Зеонбуд» протягом місяця розкодувати сигнал цифрового ефірного телебачення і забезпечити виконання умов ліцензій телеканалів щодо розповсюдження програм у відкритому вигляді. Протягом місяця цього не відбулося. Відтак, 21 серпня Нацрада оголосила попередження «Зеонбуду» за невиконання рішення і дала два тижні на виправлення порушень (тобто розкодування).

 

10 вересня «Зеонбуд» розкодував 16 каналів: НТН, Новий канал, СТБ, ТЕТ, Tonis, Перший національний, «Україна», «Мега», М1, К1, «Інтер», «1+1», ICTV, 5 канал, «2+2», БТБ.

 

Станом на 25 вересня «Зеонбуд» розкодував сигнал 20 телеканалів із 32 (16 загальнонаціональних і 4 регіональних). За даними Нацради, закодованими залишалися телеканали «Ентер-фільм», Zoom, «Кіноточка», К2, «Піксель», Xsport, НЛО TV, Dobro, «Голдберрі», Business, «Вінтаж ТВ», «Ескулап-TV».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY