20 січня Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки України проведе мовчазний протест проти введення цензури в Україні, ідеться в повідомленні НМПУ.
Акція стартує о 13:30 біля Львівської облдержадміністрації.
Журналісти не визнають підписані президентом антиконституційні закони «Про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», «Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі" та багато інших, які узаконюють в Україні диктатуру, і вважають владу, яка здійснює конституційний переворот - нелегітимною. Тому закликають громадськість відстояти право на свободу слова, а чиновників - не виконувати злочинних наказів новоспеченого диктатора і його намісника на Львівщині
Учасники акції одягнуть каски та маски, вийдуть із заклеєними ротами та плакатами «За правду - ув'язнення», «Самі ви екстремісти», «Рабів до раю не пускають». Також розповсюдять листівки з інформацією про новоприйняті закони і їхню загрозу свободі преси в Україні.
Надалі Львівський осередок НМПУ проведе пікет обласного управління міліції під гаслом «Януковича скоро не буде, а вам тут жити» з вимогою не підкорятися злочинним наказам нелегітимної влади.
Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав 11 законів та одну постанову, що були прийняті були прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня.
Як писала «Детектор медіа», правозахисники відправили 450 запитів на інформацію до усіх народних депутатів, щоб з'ясувати, хто з них насправді голосував за закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879.
16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
Протестні акції проти ухвалення цих законів проходять, зокрема, у Донецьку та на Буковині.
«Детектор медіа»