detector.media
31.05.2013 14:10
Комітет з питань свободи слова розгляне питання допуску журналістів до будинків парламенту
Та заслухає звіт про хід розслідування побиття журналіста Ольги Сніцарчук та фотокореспондента Влада Соделя

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації на черговому засіданні 5 червня розгляне проект постанови № 2040а «Про внесення змін до Положення про порядок акредитації журналістів і технічних засобів масової інформації при Верховній Раді України» (щодо допуску до будинків Верховної Ради України), внесений народними депутатами Лесею Оробець, Андрієм Пишним та ін.

 

Нагадаємо, народні депутати Леся Оробець, Андрій Пишний, Арсен Аваков, Ігор Швайка і Валерій Карпунцов запропонували внести зміни до Положення про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України, щоб спростити порядок допуску акредитованих журналістів на заходи для ЗМІ у відповідних будинках Верховної Ради.

 

За чинним Положенням право входу журналістів і технічних працівників ЗМІ до ложі преси і кулуарів забезпечується акредитаційними картками. Однак, для того, щоб представники ЗМІ потрапили до парламенту під час засідань комітетів, комісій Верховної Ради України, брифінгів, прес-конференцій, «круглих столів», інших заходів для ЗМІ, окрім акредитаційних карток, необхідне обов'язкове погодження прес-служби Верховної Ради України.

 

Також члени Комітету планують послухати інформацію про хід розслідування побиття журналіста 5-го каналу Ольги Сніцарчук і фотокореспондента видавничого дому «Коммерсантъ-Украина» Владислава Соделя 18 травня 2013 року. Як писала «Детектор медіа», Комітет 23 травня вирішив постійно тримати це питання на контролі.

 

Крім того, народні депутати розглянуть низку резонансних законопроектів. Зокрема, проекти закону № 0947 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (друге читання); № 0942 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення гарантій свободи слова в Україні та протидії цензурі)» (друге читання).

 

Члени Комітету обговорять три законопроекти про роздержавлення преси. А саме, № 2600 «Про реформування друкованих засобів масової інформації»; № 2600-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації»; № 2093а «Про реформу державної та комунальної преси».

 

Нагадаємо, Держкомтелерадіо підготував ще один варіант законопроекту про реформування ЗМІ, який на доручення президента уряд мав розглянути ще до 5 квітня, але наразі так і не розглянув. Терміни для реєстрації альтернативних законопроектів вже минули.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY