За період десятої сесії (лютий - липень 2012 року) парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації провів 10 засідань. Про це йдеться у звіті Комітету.
Під час попередньої, дев'ятої сесії (вересень 2011р. - січень 2012 р. ) відбулося всього 4 засідання. Як писала «Детектор медіа», члени Комітету торік найчастіше «прогулювали» свої засідання.
З дня набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» (9 травня 2011 року) секретаріат Комітету з питань свободи слова та інформації опрацював найбільше запитів з-поміж інших секретаріатів парламентських комітетів.
На засіданнях Комітету було розглянуто 58 питань (на минулій сесії - 28). Члени Комітету вивчили 1787 листів і звернень (за період дев'ятої сесії - 893).
Верховна Рада України розглянула та підтримала пропозицію Комітету про зняття з розгляду проекту Закону України № 7132 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі». Парламент прийняв в першому читанні законопроект № 9099 про внесення змін до статті 22 Закону України «Про рекламу» (щодо реклами алкогольних напоїв та пива). Верховна Рада відхилила з пропозиціями президента України законопроект № 8214 про внесення змін до статей 43 та 49 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також ще низку проектів: № 6429 про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо визначення часу закінчення переривання телевізійної програми); № 9736 про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо використання зображення лікарів); № 10465 про внесення змін до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (щодо відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк); № 10466 проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України шостого скликання».
На розгляд ВРУ чекає 17 законопроектів, серед яких № 8711 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір), №10290 про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму; № 10447 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» (щодо державного нагляду); № 7241 про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» та інші.
На засіданнях Комітету окрім законотворчих питань розглядалися також звернення ЗМІ та питання перешкоджання діяльності журналістів. Зокрема:
- щодо опублікування у виданні «Нова тернопільська газета» статті, яка носить дискримінаційний характер по відношенню до вихідців із країни Африки та Близького Сходу.
З лютого по липень комітет провів дев'ять конференцій, семінарів, круглих столів.
«Детектор медіа»