detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
06.05.2025 08:56
У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року
У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року
Пулітцер вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру.

У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року. Про це повідомили на сайті премії.

Журналісти The New York Times здобули чотири нагороди — за фотографії з місця замаху на президента Дональда Трампа в Пенсильванії, у тому числі за знімок, на якому можна побачити кулю («Фотографія термінових новин»), за висвітлення постачань наркотиків у Балтимор («Локальне висвітлення»), громадянської війни в Судані («Міжнародне висвітлення») та дослідження про те, як США втратили Афганістан («Пояснювальний матеріал»).

Журналістська організація ProPublica отримала нагороду в категорії «Громадська діяльність» за викриття впливу державних заборон на аборти по всій країні, які призвели до смертей жінок, яким можна було запобігти.

Журналістів The Wall Street Journal відзначили у номінації «Національне висвітлення» за розслідування подробиць про діяльність мільярдера Ілона Маска, зокрема щодо його впливу на політику консервативних сил, вживання ним нелегальних наркотиків і спілкування з Путіним. 

Співробітники The Washington Post дістали приз за висвітлення замаху на Трампа («Висвітлення термінових новин»).

Агентство Reuters було нагороджено премією за серію журналістських розслідувань «Фентаніловий експрес» про торгівлю наркотиками в категорії «Розслідування».

Видання The New Yorker здобуло дві премії — у номінації «Аудіорепортаж» за подкаст «In the Dark» та в номінації «Художня фотографія» за світлини в’язниці Седная в Сирії авторства Мойзеса Самана.

Енн Телнес із The Washington Post здобула премію за коментарі про впливових людей та інституції («Ілюстровані репортажі та коментарі»).

Команда Houston Chronicle перемогла в номінації «Редакційний матеріал» із серією матеріалів про небезпечні переїзди потягів, «яка зосереджувалася на людях і громадах, які перебувають у зоні ризику».

Співавторка Bloomberg CityLab Александра Ланге здобула премію в категорії «Критика» за матеріали про громадські простори для сімей.

Автора The New Yorker Мосаба Абу Тоха відзначили за нариси про палестинський досвід у війні з Ізраїлем («Коментар»).

Серед лавреатів також: 

Нагадаємо,  Пулітцерівська премія вручається щорічно з 1917 року в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Переможці отримують 15 тисяч доларів. Заснував премію американський журналіст і видавець угорського походження Джозеф Пулітцер. Вона вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру.

Лавреатів 2024 року можна переглянути тут

У 2023 році серед лавреатів премії були троє українців. Нагороду отримало інформаційне агентство Associated Press за роботу Мстислава Чернова, Євгенія Малолєтки, Василиси Степаненко та Лорі Гіннант за репортажі з Маріуполя. 

У 2022 році премію в спеціальній номінації «Особлива згадка» отримали всі журналісти України за «хоробрість, стійкість та відданість правдивому висвітленню під час безжального вторгнення Володимира Путіна до їхньої країни». 

Фото: Колумбійський університет

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY