detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
24.04.2024 08:31
Сенат США підтримав виділення $61 мільярда допомоги Україні. Тепер підпис за Байденом
Сенат США підтримав виділення $61 мільярда допомоги Україні. Тепер підпис за Байденом
Виділення пакета допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню в розмірі 95,3 млрд доларів підтримало 79 сенаторів, проти голосувало 17.

Сенат Конгресу США переважною більшістю голосів проголосував за виділення пакета допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню в розмірі 95,3 млрд доларів. Про це повідомляють CNN та hromadske з посиланням на трансляцію засідання Сенату.

Голосування пройшло у вівторок, 23 квітня, ввечері за місцевим часом (вночі 24 квітня за київським часом).

Законопроєкт про виділення фінансування союзникам США набрав 79 голосів «за». «Проти» проголосувало 17 сенаторів. За законопроєкт проголосували 48 демократів і 31 республіканець.

Ухвалений Сенатом пакет об’єднує чотири законопроєкти на загальну суму 95 млрд доларів, за які Палата представників голосувала окремо. Йдеться про майже $61 млрд для України, понад $26 млрд для Ізраїлю та понад $8 млрд для Індо-Тихоокеанського регіону.

Таким чином, обидві палати американського Конгресу схвалили законопроєкт. Для набуття чинності законопроєкт має підписати президент США Джо Байден.

Байден уже привітав рішення Сенату й пообіцяв підписати закон, щойно він надійде на його стіл 24 квітня, щоб надсилання зброї та обладнання в Україну розпочалося вже цього тижня.

Крім цього, до проголосованого пакету ввійшов також законопроєкт з вимогою до китайського концерну ByteDance протягом пів року продати китайську частку соцмережі TikTok, інакше це призведе до заборони застосунку на території США. 

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США після кількамісячної затримки схвалила законопроєкт допомоги Україні на 61 млрд доларів. Після цього законопроєкт було передано на розгляд Сенату — як зміни до сенатського законопроєкту про міжнародну допомогу США HR.815, який був прийнятий у лютому. Це має спростити процедуру затвердження пакета у верхній палаті американського парламенту.

Фото: «Укрінформ»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY