detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
25.01.2024 15:22
Звіт Європейської служби зовнішніх справ: Україна найчастіше стає жертвою дезінформації та фейків
Звіт Європейської служби зовнішніх справ: Україна найчастіше стає жертвою дезінформації та фейків
Під час підготовки звіту фахівці проаналізували 750 інцидентів зовнішнього маніпулювання інформацією та втручання, які сталися у період з грудня 2022-го до листопада 2023-го.

Україна найчастіше стає жертвою дезінформації та фейків: з 480 зафіксованих у період з грудня 2022-го до листопада 2023-го випадків зовнішнього маніпулювання інформацією 160 інцидентів були спрямовані проти Києва. Про це йдеться у звіті «Маніпулювання іноземною інформацією і загроза втручання» Європейської служби зовнішніх справ, написало видання LB.ua.

У коментарі до звіту зазначається, що під час підготовки звіту фахівці проаналізували загалом 750 інцидентів. 

Також у звіті цитують думку головного дипломата ЄС Жозепа Борреля. За його словами, хоч ЄС вжив санкції проти ключових пропагандистських медіа, контрольованих Кремлем, але для повноцінного розв'язання проблеми дезінформації, що несе загрозу безпеці країни, потрібні подальші контрзаходи.

За даними звіту, США були мішенню у 58 випадках (з 480 зафіксованих), Польща — 33, Німеччина — 31, Франція — 25, Сербія — 23.

Серед організацій найчастіше об’єктами атак були ЄС (19% випадків, спрямованих на організації, за винятком атак на окремі інституції ЄС), НАТО (15%), Збройні сили України (14%), ООН (3%), а також різні медіаорганізації, такі як Euronews (3%), Reuters (2%), Deutsche Welle (2%) або New York Times (2%).

Для поширення дезінформації найчастіше використовувалися телеграм та X, але стороннє втручання спостерігалося й на всіх інших платформах. Водночас зловмисники за замовчуванням використовували міжплатформну координацію, зазначили у звіті Європейської служби зовнішніх справ.

Читайте також:

Як раніше писав «Детектор медіа», німецьке видання Spiegel припустило, що керівник представництва Росії при Європейському Союзі Кирил Логвінов, який базується у Брюсселі, ймовірно, є російським шпигуном під дипломатичним прикриттям.

У грудні 2023-го стало відомо, що основні інституції ЄС 15 грудня дійшли політичної згоди щодо Акта про свободу європейських медіа (European Media Freedom Act) — нового закону, що покликаний сприяти свободі й різноманіттю в європейському медіасекторі.

Центр з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (Center for Civilians in Conflict) опублікував звіт нового дослідження про вплив дезінформації на фізичну безпеку та ментальне здоров'я українців.

Ілюстрація: scientificamerican 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY