Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем Соборності та повідомив про свої законодавчі ініціативи.
Стоячи на Софійській площі у Києві, очільник української держави нагадав слова з Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який було проголошено на цьому ж місці в 1919 році.
«…“Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України”. Це слова з Акта злуки, який об’єднав українські землі по обидва береги Дніпра в єдину державу. І з цієї нагоди сьогодні ми відзначаємо День Соборності України.
Щороку 22 січня ми завжди згадували про два ключові уроки тих часів, два дороговкази для всіх поколінь української нації: щоб здобути власну державність, треба боротися, щоб її вберегти, потрібно єднатись.
І настав день, коли всім нам випало довести: ці обидва уроки засвоєно. Всі українці знають цей день. Згадуючи його, можна не називати рік, достатньо числа й місяця. Це 24 лютого», — сказав у своїй промові Зеленський.
Президент також повідомив про свої законодавчі ініціативи, зокрема щодо запровадження інституту множинного громадянства.
«Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства. І дасть змогу мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора», — заявив Зеленський.
Крім цього, він повідомив, що сьогодні підписав указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації», назвавши це рішення «поверненням правди про історичне минуле заради українського майбутнього».
Читайте також:
Як «Детектор медіа» писав раніше, за даними соціологічного дослідження, результати якого влітку 2023 року опублікував Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, абсолютна більшість українців — 88,5% — пишаються своїм громадянством.
Для абсолютної більшості українців (84%) неприпустимі будь-які територіальні поступки Росії, навіть у разі продовження війни та виникнення інших загроз для країни. Лише 10% вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Про це свідчили результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке він проводив з 26 травня по 5 червня 2023 року.
У квітні минулого року Президент України Володимир Зеленський затвердив введення обов’язкових іспитів зі знання основ Конституції, історії України та мови для отримання українського громадянства.
Фото: сайт Офісу Президента України