detector.media
07.11.2023 12:57
Реформа медіагалузі — серед чотирьох критеріїв, за якими Україна наблизилась до членства у Євросоюзі
Реформа медіагалузі — серед чотирьох критеріїв, за якими Україна наблизилась до членства у Євросоюзі
Україна повністю виконала вимоги ЄС у сфері медіазаконодавства, ухваливши Закон «Про медіа» та Закон «Про рекламу».

Європейська комісія дійшла висновку, що Україна виконала в повному обсязі чотири з семи умов, необхідних для початку переговорів про членство в Євросоюзі. Однією з виконаних умов є прийняття медіазаконодавства та приведення його у відповідність до норм ЄС. Про це повідомляє «Радіо Свобода», у розпорядженні якого опинився внутрішній документ Єврокомісії — звіт щодо України.

Згідно з ним завершеним вважається виконання таких критеріїв:

Водночас інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання. Зокрема, завершеним повністю не вважається подальше посилення боротьби з корупцією, обмеження надмірного впливу олігархів (у Брюсселі вважають, що «Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів») та реформа законодавства щодо нацменшин.

Як писав «ДМ», ухвалення закону «Про медіа» було однією з вимог для вступу України до ЄС. Цей закон посилює повноваження Нацради в регулюванні медіа, зберігає квотування, запроваджує регуляцію онлайн-медіа і водночас послаблює її (зокрема йдеться про заборону Нацраді блокувати зареєстровані медіа та дозвіл блокувати незареєстровані терміном на два тижні), полегшує умови ліцензування каналів, вносить зміни до закону про суспільне мовлення (наприклад, дозволяє мовнику працювати в копродукції з іншими зарубіжними компаніями).

Після прийняття закону у лютому в спільній заяві саміту «Україна — ЄС» відзначили зміни в медіазаконодавстві України та «привітали прогрес у приведенні медіазаконодавства України у відповідність до законодавства ЄС щодо аудіовізуальних медіапослуг».

Закон «Про рекламу» передбачає заборону будь-якої реклами резидентів країни-агресора, а також заборону вміщувати в рекламі дискримінаційні твердження або зображення, які розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість.

Також до Закону «Про рекламу» вносять такі зміни:

Крім того, закон дозволяє трансляцію рекламних роликів і телепродажу на територію України лише в разі, якщо за це сплачено юридичній особі України. При цьому із закону були прибрані правки про лібералізацію реклами алкоголю.

Фото: Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY